Haberler
Giriş Tarihi : 09-10-2020 16:10   Güncelleme : 09-10-2020 16:27

7 Kişinin Öldüğü Sahte İçkilerden Yüzey Temizleyicisi Çıktı

Kırıkkale'de 7 kişinin öldüğü sahte içki zehirlenmesinde şahısların marketten aldıkları etil alkol bazlı yüzey temizleyicilere içki aromaları karıştırıp içtikleri ortaya çıktı.

7 Kişinin Öldüğü Sahte İçkilerden Yüzey Temizleyicisi Çıktı

Kırıkkale'de sahte içki yüzünden 7 kişi hayatını kaybederken, bir kişinin yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Konuyla ilgili Kırıkkale Valiliği'nden yapılan açıklama ile olayın detayları ortaya çıktı. Şahısların marketten temin ettikleri dezenfektan olarak kullanılan etil alkol bazlı yüzey temizleyici sıvılara içki aromaları karıştırmak suretiyle kendi yaptıkları karışımı içmeleri neticesinde zehirlenmiş oldukları anlaşıldı.

Valiliğin açıklaması şu şekilde:

"İlimiz Yüksek İhtisas Hastanesi'ne alkol zehirlenmesi şüphesiyle 07-08 EKİM 2020 tarihlerinde toplam 8 vatandaşımız intikal etmiş olup bu şahıslardan 7 vatandaşımız vefat etmiş, 1 vatandaşımızın tedavisi ise halen devam etmektedir.

Konu ile ilgili olarak yapılan ilk araştırmada, şahısların aynı marketten temin ettikleri dezenfektan olarak kullanılan etil alkol bazlı yüzey temizleyici sıvılara içki aromaları karıştırmak suretiyle kendi yaptıkları karışımı içmeleri neticesinde zehirlenmiş oldukları anlaşılmıştır. Söz konusu olaya ilişkin olarak 3 şüpheli şahıs 09/10/2020 günü yakalanarak gözaltına alınmış ve haklarında adli ve idari işlem başlatılmış olup işlemleri halen devam etmektedir."