Haberler
Giriş Tarihi : 30-01-2021 16:05   Güncelleme : 30-01-2021 22:55

ABB Başkanı Yavaş'a İftira Atan Necmettin Kesgin Cezaevine Gönderildi

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a sahte senet iftirası atan ve AKP medyası tarafından televizyon ekranlarına çıkarılan Necmettin Kesgin Ankara'da yakalanarak cezaevine gönderildi.

ABB Başkanı Yavaş'a İftira Atan Necmettin Kesgin Cezaevine Gönderildi

Mansur Yavaş’a yönelik karalama kampanyası yürüten ve resmi belgede sahtecilik, şantaj ve özel hayatın gizliliğini ihlal etmek suçlarından kesinleşmiş 6 yıl 6 ay hapis cezası alan Necmettin Kesgin Ankara’da yakalanarak cezaevine gönderildi.

Daha önceden de sahte ÖSYM belgesi düzenlemek suretiyle resmî evrakta sahtecilik suçundan 1 yıl 8 ay kesinleşmiş cezası bulunan Kesgin’in, müstehcen çocuk görüntüsü bulundurmaktan aldığı 3 yıl cezanın da kesinleşmesi bekleniyor.

Necmettin Kesgin, daha önce Mansur Yavaş’ın şikayeti üzerine sahte senet düzenlediği için resmi belgede sahtecilikten 4 yıl, şantajdan 1 yıl 3 ay ve özel hayatın gizliliğini ihlalden (yaptığı görüşmeleri izinsiz olarak görüntülü ve sesli olarak kayıt yaptığı) 1 yıl 3 ay olmak üzere toplam 6 yıl 6 ay hapis cezası almış ve bu cezası istinaf mahkemesince onaylanmıştı.