Haberler
Giriş Tarihi : 29-11-2020 14:33   Güncelleme : 29-11-2020 14:33

ABB Başkanı Yavaş'tan Köy Öğretmenine: Her Zaman Yanınızda ve Emrinizdeyiz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter'da kendisinden ücretsiz internet talebinde bulunan köy öğretmenine yaptığı geri dönüşte talebin yerine getirileceğini aktardı.

ABB Başkanı Yavaş'tan Köy Öğretmenine: Her Zaman Yanınızda ve Emrinizdeyiz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye tarafından köy okullarına sağlanan ücretsiz internet hizmeti ile ilgili dün yaptığı , "9 ilçede 200’ü aşkın köye ücretsiz internet sağladık. Sosyal yardım alan ailelerin 15 bin çocuğuna aylık 10 GB internet yükledik ve 3 ay sürecek hizmetimize 9 bin yeni başvuru aldık. Hiçbir imkansızlığın çocukların boynunu bükmesine izin vermeyeceğiz" paylaşımın altına yorum yapan Ankara'nın Kalecik ilçesinde köy okulunda öğretmenlik yapan "@Ogrt_Mehmet" isimli kullanıcıya hemen geri dönüş yaptı. 

Mehmet Öğretmen, Mansur Yavaş'ın paylaşımına "Sayın başkanım, Ankara'nın Kalecik ilçesindeki köylerden birinde öğretmenim. Öğrencilerimin internet problemi yüzünden derslere katılamamakta. Ümit ediyorum ki bir an önce bu köylere de internet hizmetiniz ulaşır" yazmıştı.

Mansur Yavaş da Mehmet Öğretmen'in mesajına kayıtsız kalmayarak köy öğretmenine şu yanıtı verdi:

"Sevgili Öğretmenim,

Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Aralık ayı sonuna kadar tüm köylerimize ücretsiz internet hizmeti sağlamış olacağız. Geleceğimiz için verdiğiniz bu kutsal mücadelede her zaman yanınızda ve emrinizdeyiz."

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çin virüsüne yönelik tedbirler kapsamında alınan uzaktan eğitim kararı sonrası köy okullarına ücretsiz internet hizmeti sunmaya başlamıştı.