Haberler
Giriş Tarihi : 11-09-2020 01:11   Güncelleme : 11-09-2020 11:22

Aile Sağlık Merkezinde Hemşirelere Saldırdı, Bir Kişiyi Bıçakladı; Serbest Bırakıldı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bir şahıs, sağlık ocağında 3 hemşireye saldırdı. Yardıma gelen bir hasta yakınını ise bıçakla yaraladı ama çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Aile Sağlık Merkezinde Hemşirelere Saldırdı, Bir Kişiyi Bıçakladı; Serbest Bırakıldı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bir sağlık ocağında annesine zatürre aşısı vurdurmak isteyen E.B.K., aşı olmadığını öğrenince 3 hemşireyi darp etti.Yardıma gelen hasta yakınını da bıçaklayan saldırgan gözaltına alındı. E.B.K., işlediği suçlara rağmen çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Hemşirelerden biri, E.B.K.'nin serbest kaldığını öğrendiklerini ve işe gitmeye korktuklarını ifade etti.

Balıkesir Aile Hekimleri Derneği adına açıklama yapan Dernek Başkanı Fevzi Turgut, açıklamalarda bulundu:

"Bugün sabah saatlerinde annesine aşı yaptırmak için Ayvalık 5 No'lu aile sağlığı merkezine getiren vatandaşımız aşı olmaması nedeniyle annesine nasıl aşı yapılmaz diye aşı odasına dalıp hemşire hanımları darp etmeye başlıyor. Bunun üzerine dışarıda bekleyen bir hasta yakını hemşire hanımları kurtarmak için araya girdiğinde, şahıs tarafından bıçaklanmış bulunmaktadır. Arkadaşlarımız hastaneden darp raporu almışlar, karakola gidip ifade verdiler. Basında çıkan haberler yüzünden kontrolsüz bir şekilde aşılanmaya gelen ve yetersiz kalan aşı tedariki yüzünden aile hekimliği çalışanlarının darbedileceği defaten basın açıklamaları ile anlatılmış ve uyarılmış olmasına rağmen hiç bir önlemin alınmayarak aile hekimliği çalışanlarının darba açık hale getirilmesinin sonucunu yaşamış bulunmaktayız. Bakanlığımız ve İl Sağlık Müdürlüğümüzce acilen gerekli önlemlerin alınması ve yerel basına mutlaka açıklama yapılması elzemdir. Sadece iş için varsayılan ama ne korumak için ne de haklarının ödenmesi için tek bir adım atılmayan sağlık çalışanlarının yok sayılmasından vazgeçilmelidir. Aile Sağlığı Merkezinde çalışan hekiminden, ebe, hemşire ve hizmetlisine kadar arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz."