Haberler
Giriş Tarihi : 27-03-2021 17:15   Güncelleme : 27-03-2021 17:31

AKP Belediyesinde Rezillik: 'Başkanım Sözde Bu Gıdalar Fakirlere Gidiyordu?'

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Fedai Çakmaklı'nın sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı videoda, Şanlıurfa İhtisas Gıda İmalatçılar Kooperatif Başkanı Kureyşi Çelik, videoda AKP'li Haliliye Belediyesi'nin yardım merkezine lüks aracıyla gelerek içi gıda dolu poşeti alırken görülüyor.

AKP Belediyesinde Rezillik: 'Başkanım Sözde Bu Gıdalar Fakirlere Gidiyordu?'

Utanç verici videoyu sosyal medya hesabından paylaşan İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Fedai Çakmaklı, “Millet aç, Saray tok. Yardımlar fakire değil yandaşa yapılıyor. Son model aracı ile gıda yardımı alıyor. Bu da AKP'lerin fakiri” dedi. 

Videoda, Şanlıurfa’ya bağlı AKP’li Haliliye İlçe Belediyesi'nin logosunu taşıyan ağır bir poşeti alan Çelik, görüntüyü çeken kişinin “Altınızda son model jiple gelmişsiniz" sözüne karşılık "O fakirlerden bir tanesi de benim" diyerek cevap vermesi dikkat çekti.

Videonun sosyal medyada yayılması üzere açıklama yapan Kureyşi Çelik, “Görüldüğü üzere espiri amacıyla yapılan bir ikili diyalog var. Bunu başka yerlere çekmek algı oluşturmaktan başka bir şey değildir. Şahsıma yapmış olduğunuz yakıştırmayı üzülerek okudum. Bu millet herkesi tanır bilir. Bizim yaptıklarımız ve yapacaklarımız her zaman gözler önündedir” sözleriyle kendini savundu.

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı’nın yayınladığı videoda geçen konuşmalar şöyle:

"Kureyşi Çelik: Haliliye Belediyesini buradan tebrik ederim. Böyle bir hayırlı işler yaptığı için. Arkadaşlara aynı zamanda teşekkür ederiz.

Görüntüyü çeken: Başkanım sözde hani bu gıdalar fakirlere gidiyordu.  Siz altınızda son model cip, iki adam gelmişsiniz.

Kureyşi Çelik: (Gülerek) Evet, o fakirlerden biri de benim. Kapat lan…

Görevli: Geldi ki malı kontrol etmeye, mal sağlam mı? Gıda odacıları başkanı ya. Geldi ki malı kontrol etmeye temiz mal mı yoksa tarihi geçmiş mal mı?

Kureyşi Çelik: Tahlile götürüyoruz.

Görüntüyü çeken: Başkanım bunları çekiyorum."