Haberler
Giriş Tarihi : 03-10-2020 22:11   Güncelleme : 03-10-2020 22:11

AKP Samsun İl Başkanından İlginç Çıkış: Gerek Duyulursa İlkadım Belediyesi'ne Kayyum Atanabilir

AKP Samsun İl Başkanı Erkan Aksu, İYİ Parti yönetimde olan İlkadım Belediyesi'ne kayyum atanabileceği açıklamasını yaptı.

AKP Samsun İl Başkanından İlginç Çıkış: Gerek Duyulursa İlkadım Belediyesi'ne Kayyum Atanabilir

AKP Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, İyi Parti'li İlkadım Belediyesi'ne "gerek duyulursa" kayyım atanabileceğini söyledi. Aksu, "İlkadım Belediyesi'ne kayyım atanacaksa bu yasal bir boyut çerçevesinde gerçekleşir. Şayet gereği varsa, her zaman için değerlendirilebilecek bir husustur. Ancak bunun değerlendirmesi bize ait bir konu değildir. İçişleri Bakanlığı suistimal ya da başka bir husus varsa değerlendirmesini yapar"  ifadelerini kullandı. 

İYİ Parti Samsun İl Başkanı: Belediyeyi 260 Milyon Lira Borçla Devrettiler

AKP Samsun İl Başkanı Aksu'nun açıklamasına cevap veren İyi Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ise, "AKP İl Başkanı haddini aşan bir cümle kullanmış. 31 Mart Seçimleri'nde İlkadım halkı, partimizin adayı Necattin Demirtaş'ı Belediye Başkanı olarak seçti. Herkesin bu karara saygılı olması gerekir. İlkadım Belediyesi'ni 260 milyon lira borç ile devrettiler. Belediyede yanlış olan bir şey varsa İçişleri Bakanlığı bu konuyu soruşturur. Ancak 'kayyım atanabilir' demek abesle iştigaldir. Milletin iradesine saygı duyulması gerekmektedir. Yaşadıkları oy kayıplarını gördükleri için böyle suni gündemler yaratıyorlar." şeklinde konuştu.