Haberler
Giriş Tarihi : 28-03-2021 01:13   Güncelleme : 28-03-2021 01:27

AKP'li Başkana 900 Bin Liralık Mobilya, Vatandaşa Çürük Asma Köprü

AKP’li Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, makam odasına İstanbul’dan 898 bin liraya mobilya alırken Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı İncesu Mahallesi’nde metrelerce derinlikteki derenin üzerinde bulunan ve çürümeye yüz tutmuş tahta köprü ise vatandaşların can güvenliğini tehdit ediyor.

AKP'li Başkana 900 Bin Liralık Mobilya, Vatandaşa Çürük Asma Köprü

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon’un Ortahisar ilçesine bağlı İncesu Mahallesi’nde metrelerce derinlikteki derenin üzerinde bulunan, çürümeye yüz tutmuş tahta köprünün üstüne çıkarak yetkililere seslendi. Kaya, “Yüzlerce insanımızın, çocukların okula giderken kullandığı bu köprü beşik gibi sallanıyor. Bir vatandaşımız suya düşerse bunun hesabını kim verecek? Herhangi bir can kaybı yaşanmadan bu köprünün bir an önce elden geçirilmesi, sağlamlaştırılması, çürüyen tahtaların değiştirilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Tehlike saçan çürük köprü onarılmayı beklerken AKP’li Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun makam odasına İstanbul’dan 898 bin liraya mobilya aldığı ortaya çıkmıştı. Sözcü’nün haberine göre bu mobilyaların alımında, Kamu İhale Kanunu’nun doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen durumlarda kullanılan 21/B maddesinden yararlanılmıştı.