Haberler
Giriş Tarihi : 09-10-2021 15:45   Güncelleme : 09-10-2021 16:01

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya'da Fransa'da Kuyruklar, Yiyecek Bulamıyorlar

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana'daki toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya'da Fransa'da Kuyruklar, Yiyecek Bulamıyorlar

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ceyhan Polipropilen Üretim Tesisi Temel Atma ve Adana‘da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Türkiye’ye güvenip yatırım yapan hiç kimse pişman olmaz. Gelin hep birlikte kazanalım diyerek kapımızın yatırımcılara her zaman açık olduğunu bir kez daha söylemek isterim.

Sıkıntılarımız elbette var, ama hamdolsun hepsinin çözümü bizde mevcut. Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünyanın ekonomik sorunların ateşiyle kavrulduğu bir dönemden geçiyoruz.

Biz ülkemizin en az hasarla ve kazanımlarla bu dönemi geride bırakması için çalışıyoruz.

Bugün burada yaklaşık 2.5 yıllık bir aradan sonra bizleri bir araya getiren Rabbime hamd ediyorum. Tabi Adana'ya boş gelinmez. Bugün yaklaşık 2.2 milyar liralık kamu yatırımı ile 1.8 milyar liralık özel sektör yatırımlarının resmi açılışlarını yapıyoruz.

“Almaya'da Fransa'da Yiyecek Bulamıyorlar"

Amerika’nın, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Almanya’da kuyruklar, Fransa’da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar, Türkiye’de böyle bir sorun yok.

Küresel düzeyde enerji, mal, hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde bunları 3’te 1’i, 5’te 1’i oranında yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz.

Ülkemizi bugüne kadar önüne çıkan her engelden nasıl kurtardıysak bugün de aynısını yapacağız. Biz “Yaparsa AK Parti yapar” diyerek işimize bakmayı sürdüreceğiz."