Haberler
Giriş Tarihi : 11-10-2021 16:51   Güncelleme : 11-10-2021 16:51

AKP'li Cumhurbaşkanı: Ula Bizi Bir Daha İçeri mi Sokacaksınız?

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kendisine cezaevi günlerini soran gence "Ula bizi bir daha içeri mi sokacaksınız?" diye yanıt verdi.

AKP'li Cumhurbaşkanı: Ula Bizi Bir Daha İçeri mi Sokacaksınız?

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adana Gençlik Buluşması'nda gençlerle birlikte şarkı söylemiş, tiz perdelere çıkmaya çalıştığı anlar oldukça beğeni toplamıştı.

Birlikte şarkı söylediği gençlerin sorularını da kabul eden AKP'li Cumhurbaşkanı, kendisine yöneltilen "Bu ülkeye hizmet etmek için çok bedel ödediniz. Bunlardan biri de cezaevine girmekti. Cezaevinde hiç unutamadığınız bir anınız oldu mu? O günleri bize anlatır mısınız?" sorusuna "Ula cezaevindekilerin içindekileri anlattığımız zaman bir daha bizi içeri mi sokacaksınız?" diye yanıt verdi.

"Oranın maceraları ayrıdır ama benim oradaki en önemli hayatım şuydu. Tüm günümü gelen ziyaretçilerimle geçirir, gece de sabah namazına kadar bana gelen mektupların cevabını yazardım ve yaklaşık bu şekilde 10 bine yakın mektup yazdım" diyen Erdoğan, "Şimdi zaman zaman gittiğim bazı yerlerde o mektuplarla karşıma çıkanlar olur. Benim yazım da fena değildir. Hemen onu karşıma çıkarırlar. Bazıları da onu çerçeveletmiş. Böyle oradaki dört ay on günlük zamanımız oldu" şeklinde konuştu.

Cezaevinde Dersime İyi Çalıştım

"Allahıma hamd ediyorum. Hani derler ya Medrese-i Yusufiyye diye, hakikaten öyle bir hayat" diyen Erdoğan, "O tabii bize birçok şeyi öğretti ama orada dersimi iyi çalıştım. Çıktıktan sonra da zaten fazla uzun sürmedi biliyorsunuz, kısa bir zamanda iktidar olduk" ifadelerini kullandı.