Haberler
Giriş Tarihi : 27-05-2021 12:50   Güncelleme : 27-05-2021 12:50

AKP’li Eski Başkan ''AK Parti Artık Ak Değil'' Diyerek İstifasını Verdi

AKP Mumcular eski Belediye Başkanı Kazım Avcı, AKP'nin gidişatını eleştirerek partisinden istifa etti.

AKP’li Eski Başkan ''AK Parti Artık Ak Değil'' Diyerek İstifasını Verdi

MHP'den iki dönem ardından AKP'den bir dönem Mumcular Belde Belediye Başkanlığı yapan Kazım Avcı, partisinden istifa ettiğini duyurdu. ''AK Parti artık AK değil'' sözleriyle AKP'yi eleştiren Avcı, istifasını sosyal medya hesabından açıkladı. Avcı, “Benim için AK Parti artık AK değildir. Ülkemin Cumhurbaşkanından, ‘Arkadaşlarımızın bir eksikleri  bir hataları varsa bunlar da araştırılacaktır burası bir hukuk devletidir babam olsa bunu yapandan hesabını sorarım’ demesini beklerken; hak, hukuk, hakkaniyet ve adalet kavramlarının çok uzağına düşecek şekilde 'kısaca arkadaşlarımıza sahip çıkıyoruz' dedi.

Oysa mahşerî vicdanda lekelenen insanların en azından aklanma ihtiyaçları vardır. Ben 2000 yılında iktidar ortağı olan MHP'den istifa ederek 'muhtar bile olamaz' denilen Tayyip Erdoğan'ın safına geçtim.

Kendisiyle evinde yaptığım görüşmemde bana 'Başkan, gençsin istikbalin var, bizim kuracağımız parti Bodrum'da karşılık bulmaz, tekrar seçilemezsin' diye uyardığında cevabım 'Abi ben ikbal ve istikbal peşinde değilim, sizin davanız benim davamdır, biz İmam Hatipliyiz, seçilemezsem de Ulubatlı Hasan gibi şimdiden bayrağı dikmiş olurum' dediğimde, yerinden kalkarak bana sarılmıştı. Şahsen ben bu bilinç ve inançla katıldım onun hareketine'' ifadelerini kullandı.

Tayyip Erdoğan Sevdalısı Olmanın Bedelini Ödedim 

Erdoğan ve AKP sevdası yüzünden hapis yattığını söyleyen Avcı, “Bu partinin içinde her kesimden kişiler vardı ve bunların karakter olarak en tehlikelisi Cemaat (sonradan FETÖ) ile benim AKP’li dediğim; ikbal, istikbal ve ihale peşinde koşan güya muhafazaKÂRlar olmuştur. Ben ise sonradan terör örgütü olduğu anlaşılan cemaatin, şahsımın ayağını kaydırmak için hazırladığı kumpas soruşturmaları nedeniyle 4 ay tutuklu kaldım “örgüt lideri” suçlamasıyla. Var mı Muğla'da başka? Diyeceğim o ki ben, gerçek Ak Partili ve Tayyip Erdoğan sevdalısı olmanın bedelini ödedim siyasette” diyerek isyan etti.

Süleyman Soylu, Erdoğan İçin ''Baş Hırsız, Onu Yargılatacağım'' Dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 2008 yılında Erdoğan'dan 'hırsız' diye bahsettiğini ve Erdoğan'ı yargılatacağını söylediğini belirten Avcı, “DP başkanı olan Süleyman Soylu 2008 yılında beldeme gelerek yaptığı konuşmasında Tayyip Erdoğan için ‘Yolsuz, baş hırsız, onu yargılatacağım, hesap sormazsam namerdim’  şeklinde hakaretler savurduğu için kendisine tepki göstermiş, çok ısrar etmesine rağmen yanına bile oturmamıştım. Acaba Tayyip Bey, çete lideri Peker'in söylediklerini sadece Peker mi biliyor sanıyor? Millet biliyor millet ve zaten bunlar kaç zamandır sokakta konuşulan şeylerdi. O sadece 20 senedir üzerine oynadığı atın kendisini tepmesi nedeniyle konuştu. Onun için biz, teşkilatları bu FETÖ iltisaklılardan ve AKP'lilerden kurtaralım diye çabaladık kongrelerde ama nafile. İddiam odur ki AKP şu haliyle ele geçirilmiş bir partidir. Yanlış işler yapanların, kanunsuz iş yapanların koruyup kollandığı el üstünde tutulduğu bir parti görünümü vermektedir. Kaç seçimdir balkon konuşmasında mesajı aldık gereğini yapacağız” deyip gereği yapılmamıştır” diye konuştu.

İstifasının Nedenlerini Açıkladı

Avcı, partisinden istifa etmesine sebep olan olayları açıkladı. Sebepleri sıraya dizen Avcı'nın 'olay listesi' şu şekilde:

1- Süleyman Soylu'nun açıklamaları,

2- Mehmet Ağar/Tolga Ağar iddiaları,

3- Erkam Yıldırım hakkındaki iddialar ile ilgili olarak Cumhurbaşkanımızın “bunlar bizim arkadaşlarımız, onların yanındayız” açıklamasıyla, haklarındaki şaibelerin kalkacağı, adaletin tesis edilmiş sayılacağı sanılmamalıdır. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devleti ise, her karanlık iş ve ilişki er geç aydınlanacaktır. Bu ayrı mesele. Ama asıl mesele benim için şudur: Adanmış bir ruh hali ile mücadele ettiğim hareketin, benim inandığım bir dava hareketi (Nebevî) olmadığına şahit oldum bugün. Üzülerek gördüm ki biz aldatıldık. Bu nedenle, madem ki Reis gereğini yapmıyor biz bize düşen gereği yapalım. Ak Parti üyeliğimden istifa ediyorum ve hakkımı helal etmiyorum.