Haberler
Giriş Tarihi : 19-03-2021 12:28   Güncelleme : 19-03-2021 12:28

AKP'li Ünal: Cumhurbaşkanımız Yeni Bir Kadro ve MKYK Oluşturacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, büyük kongrede partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yeni bir kadro ve MKYK oluşturacağını öne sürdü.

AKP'li Ünal: Cumhurbaşkanımız Yeni Bir Kadro ve MKYK Oluşturacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenecek büyük kongrenin hazırlıklarına ilişkin bazı açıklamalar yaptı. AKP'nin kadın ve gençlik kolları ile ana kademe kongrelerinin tamamlandığını belirten Ünal, sürecin 24 Mart'ta düzenlenecek 7. Olağan Büyük Kongre ile sona ereceğini ifade etti.

AKP kongresinde, istikrar ve güven ortamını anlatan bir filmin gösteriminin de yapılacağını anlatan Ünal, "Tabii bu 19 yıllık iktidarın, bu istikrar ve güvenin temel aktörü kim, Recep Tayyip Erdoğan. Bugün bütün dünyada büyük bir liderlik krizi yaşanıyor ve Türkiye'nin rekabet avantajını artıran en temel unsurlardan biri Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği, o yüzden bir de 'lider' filmimiz olacak. İcraatlarımızı anlattığımız bir infografik filmimiz olacak. Bir kongre şarkımız ve klibimiz olacak ve bir de tabii kongre tema müziğimiz olacak" dedi.

Ünal, kongrenin ardından AKP MKYK'de yapılması planlanan değişikliklere ilişkin soru üzerine "Doğal olarak 2023 seçimlerini gerçekleştirecek kadrolar oluşturulacak. AK Parti'nin temel özelliklerinden bir tanesi, AK Parti'de siyaset, makam ve mevki siyaseti değil, görev ve sorumluluk siyaseti vardır. Tabii ki bir bayrak değişimi olacak, yeni arkadaşlarımız gelecek, il kongrelerimizde yaklaşık yüzde 70'lik bir yenileşme oluşturduk, kadın ve gençlik kollarımızla beraber şimdi büyük kongrede, Cumhurbaşkanımız yeni bir kadro, yeni bir MKYK oluşturacak" şeklinde konuştu.