Haberler
Giriş Tarihi : 04-09-2021 16:16   Güncelleme : 04-09-2021 16:16

AKP'li Vekilin 'Abdest' Paylaşımına Suç Duyurusu

Çorum CHP İl Başkanlığı, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımında “CHP’lilerin taşıdığı suyla abdest alınmaz” diyen AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu hakkında suç duyurusunda bulundu.

AKP'li Vekilin 'Abdest' Paylaşımına Suç Duyurusu

Çorum CHP il teşkilatı, sosyal medya hesabından CHP’lilere hakaret eden AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu hakkında Çorum Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Çorum Adliyesi önünde basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu'nun sosyal medya hesabından 5 gün önce paylaştığı, "CHP'lilerin taşıdığı suyla abdest bile alınmaz" başlıklı yazısı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.   

Kavuncu hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçu" işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunan CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, "Kavuncu, bu güne kadar herhangi bir özür ifadesinde bulunmadığı gibi bu paylaşımı kaldırmamıştır. Toplumu ayrıştırıcı, kin ve nefret tohumları ekmek isteyen anlayışın son geldiği noktayı görmekteyiz. Kavuncu, sıradan bir kişi değil, bir milletvekilidir. Türkiyemiz farklı inanç, farlı siyasi kanaatten 84 milyon insanın karşılıklı saygı ve hoşgörü içinde kardeşçe yaşadığı barışçıl bir ortama sahiptir. Erol Kavuncu'nun söylediği sözler ise toplumu bölme ve buradan siyasi çıkar elde edebilme amacının ürünüdür. Kavuncu'ya yaptığı paylaşımdan dolayı suç duyurusunda bulunuyoruz. Takdir halkımızındır. Kendisine gereken cevabı sandıkta verecektir" ifadelerini kullandı.