Haberler
Giriş Tarihi : 10-04-2021 19:55   Güncelleme : 10-04-2021 19:55

AKP'liler Münasip Lisanı Tamamen Unuttu: "Yemezler Yedirirler"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi Oktay Saral, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alarak "Yemezler yedirirler" diyerek yaklaşık 150 yıllık demokrasi tarihimizin son kertesinde iktidarın Birinci Meşrutiyet devrinden dahi geri bir üslupta olduğunu bir kez daha gösterdi.

AKP'liler Münasip Lisanı Tamamen Unuttu:

1876 Birinci Meşrutiyet Meclisi'nde Ahmet Vefik Paşa'nın bir mebusa "Sus eşek" demesi tarihte akılda kalan meclis konuşmalarından olmuştu. Henüz ilk kez modern meclis denemesi yapan milletimizin meclis başkanının kullandığı dil yıllar boyu hatırlanmış ve Paşa'nın üslubu dilden dile anlatılmıştı. Kendilerine Osmanlı Devleti'ni örnek aldığını iddia eden günümüz iktidarı ise Ahmet Vefik Paşa'nın bir arpa boyu önüne geçmekten ziyade ondan bile geride bir üslubu diline yerleştirmiş durumda. Bu konuda son örnek Oktay Saral'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saral, Twitter'dan yaptığı açıklamayla Kanal İstanbul'a karşı çıkan İBB Başkanı İmamoğlu’nu hedef aldı.  

Saral, şu ifadeleri kullandı:

"Ömrü hayatını ‘tevazuu’ numarasıyla geçiren ve aslında kibrin, kendini beğenmişliğin en üst perdesini yaşayan Zat-ı İmamoğlu; herhalde vazifenin belediyeyi yönetmek olduğunu unutmuşsun, kendini ‘Kâinat İMAM'ı’ görüyorsun ve milletimize ayar vermeye çalışıyorsun? Yemezler, yedirirler!

Sen (İmamoğlu) kimsin ki nasıl bir cür'et ki ‘Kanal İstanbul’ projesi yatırımcılarına tehdit dilini kullanıyorsun? Sen, maske takarak milletin suretine kendini sokmuş ve aslında üç koyunu dahi idare edemeyecek kadar yeteneksiz ve ne yaptığını bilmez kibir abidesi bir zavallısın..!”

İBB Başkanı İmamoğlu, “Kanal İstanbul projesinin bugünlerde peşinde koşanlar, gelecekte af dilemeyle kurtulamayacaklar. Hukukun önünde hesabını verirler” diye konuşmuştu."