Haberler
Giriş Tarihi : 30-03-2021 23:11   Güncelleme : 30-03-2021 23:11

AKPM Başkanı Rik Daems Türkiye'de: Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve TBMM'deki Muhalefet Partileriyle Buluştu

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı Rik Daems, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile görüştükten sonra TBMM'de grubu bulunan muhalefet partilerinden CHP, İYİ Parti ve HDP'yi ziyaret etti.

AKPM Başkanı Rik Daems Türkiye'de: Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve TBMM'deki Muhalefet Partileriyle Buluştu

AKPM Başkanı Daems, Türkiye ziyareti kapsamında AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Külliye'de bir görüşme yaptı. Daems, ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü. Şentop, görüşmede AKPM Genel Kurulu'nun 25-28 Ocak 2021 tarihlerinde düzenlenen kış oturumunda yeniden başkan seçilen Daems'i tebrik ederek AKPM'nin uluslararası teşkilatlar bakımından parlamenter diplomasinin beşiği ve bütün mensupları için bir çatı olduğunu söyledi. Daems ise Avrupa Konseyi'nin kurucu üyelerinden Türkiye'ye yaptığı ziyaretin çok önemli olduğunu vurguladı.

Beraberindeki heyetle TBMM'de temaslarda bulunan Daems, HDP Grubu'nda Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüştü.

Daems, ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yaptı. Görüşmede, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, CHP Dış Politika Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz, Ankara Milletvekili Haluk Koç ve İstanbul Milletvekili Yunus Emre de hazır bulundu.

Konuk heyet, daha sonra İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu ve beraberindekilerle bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmeler, görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak yapıldı.