Haberler
Giriş Tarihi : 28-02-2021 12:47   Güncelleme : 28-02-2021 12:47

AKP'nin Yeni İstanbul İl Başkanı'nın İhale Şampiyonu Şirketin Ortağı Olduğu Ortaya Çıktı

AKP'nin yeni göreve gelen İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'nin Esenler Belediyesi'nden 41.9 milyon liralık ihale alan Ayn Medya şirketinin ortağı olduğu ortaya çıktı.

AKP'nin Yeni İstanbul İl Başkanı'nın İhale Şampiyonu Şirketin Ortağı Olduğu Ortaya Çıktı

Göreve yeni getirilen AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'nin Esenler Belediyesi'nden 2012-2020 arasında 41.9 milyon liralık ihale alan Ayn Medya şirketine ağustos ayında ortak olduğu ortaya çıktı.

Kamu İhale Kurumu'nun kayıtlarına göre 2012-2020 arasında Esenler Belediyesi'nden en yüksek tutar ile ihale alan firmaların ilk sırasında Ayn Medya İletişim Reklam Organizasyon İnsan Kaynakları Eğitim Danışmanlık Limited Şirketi geliyor. Şirketin, 8 yılda belediyeden kültür sanat işleri için 41 milyon 961 bin 180 liralık 21 ihale aldığı tespit edildi.

Esenler Belediyesi'nden aldığı ihalelerle yükselişe geçen Ayn Medya, hukuki ve mali yükümlülüklerini 2020 yılında Bilge Uluslararası Ticaret Limited Şirketi'ne devretti. Bu şirketin yarı yarıya ortaklarından birinin ise AKP'nin yeni il başkanı Osman Nuri Kabaktepe olduğu anlaşıldı. 8 yılda belediyenin aynı içerikli 21 ihalesini alan şirket, Kabaktepe ortak olduğundan bu yana geçen 7 ayda Esenler Belediyesi'nden henüz ihale almadı.

Esenler Belediyesi ise ihalelerle ilgili yaptığı açıklamada “Yapılan ihalelerdeki tüm süreçler KİK tarafından takip edilmekte ve onaylanmaktadır. Belediyemizin ihalelerine giren firma ve yöneticilerinin hangi partiye, hangi vakıf veya derneğe mensup olduğuna bakmayız. Bizim için aslolan Esenler halkının menfaatleridir. Açık ihale usulü ile yapılan ihaleler sonucunda en uygun teklifi veren firma o işi üstlenmiş olur. Belediyemizde ihaleler şimdiye kadar böyle olmuştur.” ifadeleri kullanıldı.