Haberler
Giriş Tarihi : 28-09-2020 18:46   Güncelleme : 28-09-2020 18:46

Almanya'da Aşırı Sağcı Liderden İnsanlık Dışı İfadeler: Göçmenleri Gazla Zehirleyebiliriz

Almanya'da Aşırı sağcı lider Christian Lüth'ün göçmenler hakkında kan donduran ifadeler kullandığı öğrenildi.

Almanya'da Aşırı Sağcı Liderden İnsanlık Dışı İfadeler: Göçmenleri Gazla Zehirleyebiliriz

Almanya için Alternatif Partisi (AfD) Sözcüsü Christian Lüth bir YouTuber ile yaptığı sohbette göçmenler hakkında insanlık dışı ifadeler kullandı. Lüth, "Göçmenleri kurşuna dizebilir veya gazla zehirleyebiliriz" dedi.

Almanya’da aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) Partisi milletvekili olan Lüth’ün, sağ görüşlü YouTuber Lisa Licentia ile geçtiğimiz 23 Şubat’ta Berlin'de gerçekleştirdiği görüşmede göçmenler aleyhinde ağır ifadeler kullandığı öğrenildi. 

Söz konusu görüşme Alman basını tarafından gizlice kayda alınırken görüntülerin bu akşam ProSieben Spezial adlı programda yayınlanacağı duyuruldu.

Kan Donduran İfadeler

Lüth’ün söz konusu görüşmede, “Göçmenleri daha sonra kurşuna dizebiliriz. Bu konuda sorun yok ya da gazla zehirleyebiliriz” şeklinde konuştuğu ifade edildi.

“Almanya için ne kadar kötü olursa AfD için o kadar iyidir” dediği belirtilen Alman politikacının, “Bu tabii ki çocuklarımız için berbat bir durum. Ama bu muhtemelen bizim devamlılığımızı sağlayacaktır” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Berlin’deki bir barda 23 Şubat'ta kaydedilen görüntülerin ardından partinin aynı zamanda Parlamento Sözcüsü olan Christian Lüth, farklı nedenlerden dolayı bu görevinden alınmıştı.