Haberler
Giriş Tarihi : 11-01-2021 16:26   Güncelleme : 11-01-2021 16:26

Anadolu Eğitim Sendikası'ndan 'Öğretmenler Rahata Alıştı' Diyen Alçı'ya Tepki

Uzaktan eğitim sürecinde öğretmenlerin rahata alıştığı yönünde kanaatini savunan Nagehan Alçı'ya Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı'ndan tepki geldi.

Anadolu Eğitim Sendikası'ndan 'Öğretmenler Rahata Alıştı' Diyen Alçı'ya Tepki

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, uzaktan eğitimin sürdürülmesi ve okulların açılmaması kararını eleştirdiği yazısında 'rahata alıştığını' iddia ettiği öğretmenleri de hedef alan Nagehan Alçı'ya tepki gösterdi.

"Öğretmenler olduğu yerden uzaktan eğitime devam ediyor. Onlar da farkında uzaktan eğitimin neredeyse hiçbir geri dönüşünün olmadığının. Ne sınav var, ne sağlıklı bir kontrol. Hele Anadolu’da, köylerdeki durumu unutun! Ama öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki… Hakikaten isyan ediyorum! Okulları açmaya ne zaman öncelik vereceğiz" satırlarıyla eleştirilerin odağına oturan Alçı'ya Öğretici, şu açıklamalarla seslendi:

"Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugün yazdığı köşesinde 'öğretmenler rahata alıştı' diye başlık atmış. Öğretmenlik ile uzaktan yakından alakası olmayan bir kişinin uzaktan eğitimi kolay! zannederek öğretmenlere böyle bir ithamda bulunulması kabul edilemez.

Yüz yüze eğitimden çok daha zor olan uzaktan eğitim sürecinde öğretmenler fedakarca görev yapmakta ve öğrencilerinin öğrenme kayıplarının önüne geçebilmek için gayret sarf etmektedir.

Kaldı ki salgın seyrinin kontrol altına alınması sonrasında okulların yüz yüze eğitime geçmesini en çok isteyenler de öğretmenlerdir.Uzaktan eğitim sürecinde fedakarca görev yapan öğretmenler sizden teşekkür beklemiyor, kötü düşüncelerinizi öğretmenlerin üzerinden çekin yeterli."