Haberler
Giriş Tarihi : 28-08-2020 11:40   Güncelleme : 28-08-2020 11:55

Ankara Tabip Odası Başkanı "Pandemi Hastanesinde Yatak Kalmadı Hastalar Kuyrukta Bekliyor"

Ali Karakoç, yaptığı açıklamada vaka sayısının çok fazla olduğunu, dört pandemi hastanesinin tamamının dolu olması sebebiyle yatak kalmadığını ve sağlık çalışanlarının tükendiğini aktardı.

Ankara Tabip Odası Başkanı

Ankara Tabip Odası Başkanı Dr. Ali Karakoç, salgının gidişatına ve hastanelerin durumuna dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Karakoç'un konuşması şöyle:

"Bakanlığın açıkladığı 1500’lü rakamlar var ama bu rakam Ankara’nın rakamı bile değil. Vaka sayısı çok fazla, dört pandemi hastanesinin tamamı dolu, yatak kalmadı. Covid servisinde çalışan arkadaşlarımız her gün yeni servislerin Covid servisine dönüştürüldüğünü ve yetmediğini anlatıyor. Pandemi hastanelerinin önünde hastalar kuyrukta bekliyor. Çalışanlar da yıprandı. Temmuzda anket yaptık. Ankete katılan hekimlerin üçte biri tükendik diyor, sağlıkçıların üçte biri depresyonda olduğunu söylüyor, bütün bunlara rağmen Ankara’da sağlık çalışanlarının hiçbirine ek ödeme iki aydır yapılmıyor.OECD verilerine göre yüz bin kişiye en az hekim düşen ülke biziz. Oysaki ülkede atama bekleyen hemşire, sağlık memuru, acil tıp teknisyeni, hekim var, halen güvenlik soruşturmaları nedeniyle hekimler atama bekliyor. Kamusal acil sağlık krizi yaşanırken iktidar, halen sağlık emekçilerini atamıyor, hukuk garabeti yaşanıyor."