Haberler
Giriş Tarihi : 20-04-2021 09:12   Güncelleme : 20-04-2021 09:12

Ankara'da Operasyon: 106 Gözaltı

Kamu arazilerinin satışını yapma vaadiyle yüzlerce kişiyi dolandıran suç örgütüne yönelik operasyonda 106 kişi gözaltına alındı.

Ankara'da Operasyon: 106 Gözaltı

Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 2 yıl süren teknik ve fiziki takip sonucunda kamu arazilerinin satışını yapma vaadiyle nitelikli dolandırıcılık yapan suç örgütüne operasyon düzenledi.

Ankara merkezli 14 ilde düzenlenen  eş zamanlı “Arsa Avcısı” operasyonunda 106 kişi gözaltına alındı.

Ekipler örgüt üyelerinin müştekilere, devlet büyükleri ile yakın oldukları izlenimi vererek mağdurları ikna etmede avukatlık ofisi veya şirket ofislerini kullandıklarını tespit etti. Bu yöntemle 160 mağdurdan 300 milyon TL paranın dolandırılarak suç örgütüne geçtiği, örgütün faaliyetine 2016 yılından itibaren başladığı, bu tarihten önce hiçbir mal varlığı bulunmayan örgüt yönetici ve üyelerinin zenginleşerek lüks araçlar satın aldıkları ve rezidans dairelere taşındıkları tespit edildi. 

Operasyonda, MASAK ile gerçekleştirilen ortak çalışma sonrasında suçtan elde edilen gelirler kapsamında örgüt yönetici ve üyelerine ait 8 adet araç, 40 adet taşınmaza (iş yeri, konut, arsa) ve 30 milyon TL paraya el konuldu. 

Gözaltına alınan şüpheliler, ifadeleri alınmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.