Haberler
Giriş Tarihi : 22-09-2020 09:43   Güncelleme : 22-09-2020 09:43

Ankara'da Sağlık Çalışanlarına Saldırı ile İlgili Valilik'ten Açıklama

Ankara Valiliği, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde silahla yaralanan vatandaşın hayatını kaybetmesi üzerine yakınlarının sağlık çalışanlarına saldırdığı olaya ilişkin tahkikat başlatıldığını duyurdu.

Ankara'da Sağlık Çalışanlarına Saldırı ile İlgili Valilik'ten Açıklama

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybeden vatandaşın yakınlarının sağlık çalışanlarına saldırdığı olaya ilişkin tahkikat başlatıldı. Konuya ilişkin açıklama Ankara Valiliği'nden geldi.

Valilik, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Silahlı bir kavga sonucu Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıları görmek isteyen hasta yakınları ile hastane çalışanları arasında çıkan tartışma fiziki saldırıya dönüşmeden görevlilerimizle önlenmiş olup sorumlular hakkında derhal adli tahkikat başlatılmıştır."

"Hak Ettikleri Karşılığı Bulacak"

Vali Vasip Şahin de Twitter hesabından açıklama yaparak, "Fedakar sağlık çalışanlarımıza yönelen her türlü saygısızlık ve şiddeti kınıyorum. Faillerin hak ettikleri karşılığı bulacaklarından kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

Ankara'da Neler Yaşanmıştı

Ankara'nın Keçiören ilçesi, Osmangazi Mahallesi'nde silahlı bir kavga çıkmış ve bu olayda kardeşler Fırat Ö. ile Ahmet Ö. yaralanmıştı. Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Ahmet Ö. burada yaşamını yitirdikten sonra yakınları sağlık çalışanlarına saldırmıştı.

Sağlık çalışanlarının kapıyı kapatıp arkasında barikat kurduğu görüntüler sosyal medyada defalarca paylaşılarak hızla yayılmış ve büyük tepki çekmişti.