Haberler
Giriş Tarihi : 09-04-2021 00:47   Güncelleme : 09-04-2021 00:47

Ankara'da Yine Bir Mezalim: 30'dan Fazla Köpek Psikopatça Katledilmiş

Ankara'da, patilerinde damar yolu açmak için kullanılan intraket (damar içi borucuk) bulunan 30'dan fazla patili dostumuz, adeta bir çöpmüş gibi, çöp poşetlerinin içine konulup atılmış hâlde ölü bulundu.

Ankara'da Yine Bir Mezalim: 30'dan Fazla Köpek Psikopatça Katledilmiş

Çankaya ilçesine bağlı İmrahor Vadisi'nde yaşayan sokak hayvanlarını beslemeye gelen Sokakta Kalanlar Derneği Başkanı Faruk Açık, önce yol kenarında bir köpeğin ölüsünü gördü. Araçtan inerek çevreyi inceleyen Açık, daha sonra İmrahor Deresi yatağında, poşetlere doldurularak atılan çok sayıda köpekği ölü buldu. Açık'ın haber vermesi üzerine doğa koruma polisleri ile Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ekipleri hayvanların bulunduğu alana geldi. Yapılan incelemede, 30'dan fazla ölü köpeğin damar içi borucuk ile patilerinden damar yollarının açıldığı tespit edildi. Katledilen patili dostlarımız, daha sonra belediye ekiplerince alandan toplandı.

"Bu hayvanların çöp muamalemesi görmesi ve sürekli dışlanmasını kınıyoruz"

Köpekleri bulan Faruk Açık, her akşam buradaki sokak hayvanlarını beslemeye geldiğini belirterek menfur hayan cinayetlerine ilişkin şöyle konuştu:

"Akşam 18.00 sıralarında, bu civarda besleme yapıyoruz. Beslemeye giderken yol üzerine bir ceset fark ettik. Araçtan indiğimizde, dere yatağında poşetler içinde onlarcası vardı. Muhtemelen diğer köpekler tarafından çıkartılmış bir ceset... Daha önce fark etmedik çünkü günlük bu güzergahta hareket hâlindeyiz. Poşetlere baktığımızda bebekler, ayaklarında bandajlar, damar yolları açık bağlanmış vaziyetteydi. Sayı 30'un üzerinde, gelen ekipler de kontrol etti. Kim ya da kimler tarafından bırakıldığını bilmiyoruz ama bu hayvanların artık bu dünyada çöp muamelesi görmesi ve toplum tarafından sürekli dışlanmasını şiddetle kınıyoruz."

Son Günlerde "Serumlu Vahşet" Sıklaştı

Tarım ve Orman Bakanlığı 9'uncu Bölge Müdürlüğü Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Şafak Açıkalın da Çankaya ilçesinde bu tarz olayların görüldüğünü belirterek şunları söyledi:

"Hep serumlu hayvanlar buluyoruz sokakta. Bu serum işi nedir? Normal bir vatandaş veya sapık ve cani, oturup da serum takıp ben bunu zehirleyeyim demez, zaten öldürür. Kimseyi suçlamıyorum ama kendi bulduğum köpek de yine aynı şekilde serumlu, damar yolu açılmış perişan şekildeydi. Kliniğe götürdüm tedavi edildi."