Haberler
Giriş Tarihi : 04-09-2021 00:47   Güncelleme : 04-09-2021 01:02

Aşılamada Üç İl Mavi Kategoride

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşılamada 3 ilin daha mavi kategoriye girdiğini açıkladı.

Aşılamada Üç İl Mavi Kategoride

Bakan Fahrettin Koca resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "DÜZCE, ilk doz aşı oranında beklenen haberi verdi. Karadeniz sahilinde artık tüm illerimiz MAVİ. Şelaleler şehrinden yeni beklentilerimiz var. Okullar 6 Eylül’de açılıyor. Şimdi ikinci, üçüncü doz aşı oranlarını da aynı şekilde yükseltme zamanı. Bugünden tebrikler!

ÇANKIRI, %75’in üzerine çıkan ilk doz aşı oranıyla beklenen haberi verdi. Risk Haritasında rengi MAVİ! Her mücadelesinden galip çıkan bu tarihi şehirden yeni beklentilerimiz var. Okullar 6 Eylül’de açılıyor. Şimdi devam doz oranlarını da yükseltme zamanı. Bugünden tebrikler!

ERZİNCAN, %75’in üzerine çıkan ilk doz aşı oranıyla beklenen haberi verdi. Risk Haritasında rengi MAVİ! Başarılarıyla tarih kuran bu şehirden yeni beklentilerimiz var. Okullar 6 Eylül’de açılıyor. Şimdi devam doz oranlarını da aynı şekilde yükseltme zamanı. Bugünden tebrikler!" ifadelerini kullandı.

Üç İl Sarı Kategoride

Bunun yanında Bakan Koca "BİTLİS, BATMAN VE BİNGÖL, %65’in üzerine çıkan ilk doz aşı oranlarıyla Covid-19 Risk Haritasında artık SARI. Bu üç ilimiz ilk dozda daha da yüksek oranlara çıkmalı. Okullar 6 Eylül’de açılıyor. Hayatı kolaylaştırmalıyız. Bitlisli, Batmanlı, Bingöllü dostlar! Yeni haber ne zaman?" dedi.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre 18 yaş üstü nüfusun yüzde 79,26'sı en az bir doz ve 18 yaş üzeri yurttaşların yüzde 60,18'i ikinci doz aşısını yaptırdı.

Resim

 

Sağlık Bakanlığı İllere Göre Birinci ve İkinci Doz Aşılama Sayılarını Açıklamayı Bıraktı

Sağlık Bakanlığı illere göre birinci ve ikinci doz aşılama sayılarını açıklamayı bıraktı.

Daha önce COVID-19 Bilgilendirme Platformu üzerinden her bir ilin birinci ve ikinci doz aşılama sayılarını açıklayan Sağlık Bakanlığı, illerin yalnızca ilk doz aşılama "oranlarını" paylaşmaya başladı.