Haberler
Giriş Tarihi : 14-10-2020 14:59   Güncelleme : 14-10-2020 14:59

Aydın'da Karısına İşkence Uygulayan Şahıs İfadesi Alınıp Serbest Bırakıldı

Aydın'ın Söke ilçesinde, kocasının kendisini darp edip saçlarını yolarak işkence uyguladığını ifade eden 22 yaşındaki Özlem K.'nın kocası Ü.K. savcılık tarafından serbest bırakıldı. Her gün şiddet gören genç kadın yetkililerden yardım istedi.

Aydın'da Karısına İşkence Uygulayan Şahıs İfadesi Alınıp Serbest Bırakıldı

Aydın'ın Söke ilçesinde koca şiddetine maruz kalan 22 yaşındaki Özlem K. şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Koca Ü.K. savcılıkta serbest bırakıldı ama aileyi telefonla tehdit etmeye devam etti.

Sözcü'den Latif Sansür'ün haberine göre, Aydın'ın Söke ilçesinde 7 yıllık eşi, üç çocuğunun annesi 22 yaşındaki Özlem K.'yi darp ederek tanınmayacak hale getiren, saçlarını yolan 26 yaşındaki Ü.K., şikayet üzerine gözaltına alındı. Çıkarıldığı savcılıkta serbest bırakılan Ü.K., iddiaya göre kayınvalidesini arayarak ölümle tehdit etti. Sosyal medya hesabından eşini darp ettiğini kabul eden Ü.K. “Sırf beni tahrik etmek için bana saldırdı, boğazımı sıktı, ben de vurmuş bulundum” sözleriyle kendini savundu.

Kıskandığı İçin Yapmış(!)

Arıcılık yapan Ü.K.'nin evlendiği günden bu yana kendisine şiddet uyguladığını, hamileyken bile darp ettiğini öne süren Özlem K.  “Yedi yıllık evliyiz. Küçük yaşta evlendim. Evlendiğimizden itibaren beni dövmeye başladı. Alkol aldığı zamanlarda daha fazla dövüyordu. En fazla dayağı hamilelikte yedim. Daha önce bu nedenle ayrıldık. Beni yaylada çok kötü dövmüştü” diyerek eşinin her defasında kıskançlık bahanesinin ardına sığındığını söyledi.

Önceki gün dayak sonrası ailesine sığındığını söyleyen Özlem K., “Savcılığa gidip şikayetçi oldum.Tüm yaşadıklarımı anlattım. Gözaltına aldılar. Ardından serbest bırakılmış. Beni aradı, senin çocuklarını istemiyorum, bu çocuklara bakamam gel çocuklarını al dedi. Ardından engelledim. Annemi aramış, hepinizi öldüreceğim demiş” şeklinde konuştu.

Savcılık Serbest Bıraktı Aile Korku İçinde

Kızının 7 yıldır eşinden şiddet gördüğünü söyleyen anne Gülay T. “Kızım 7 yıldır şiddet görüp bize sığınıyordu. Her defasında üç çocuğu için eşini affedip evine geri dönüyordu. Bu son olayda kızımın yüzünü tanınamaz hale getirdi. Kızımı alıp şikayetçi olduk. Serbest kaldıktan sonra beni arayıp, ne oldu beni tutuklatabildiniz mi, ne yapabildiniz diyerek tehdit etti” diyerek kızıyla birlikte korku içinde yaşadıklarını söyledi.