Haberler
Giriş Tarihi : 08-04-2021 22:07   Güncelleme : 08-04-2021 22:07

Aylar Önce de Böyle Söylemişlerdi: Öğretmenlerin Aşılanması Başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 125 bin öğretmenin birkaç gün içinde aşılanacağını duyurdu. Bu kez söylenenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise belirsizliğini koruyor

Aylar Önce de Böyle Söylemişlerdi: Öğretmenlerin Aşılanması Başlıyor

Ziya Selçuk aylar önce aşı yaptırırken kendisinin de bir öğretmen olduğunu ve öğretmenlere aşı kampanyasının böylece başlayacağını söylemişti. Fakat geçen süre içerisinde hiçbir öğretmen aşıya kavuşamadı. Bakan Selçuk, bugün bir kez daha öğretmenlere aşı mevzusunu açarak 125 bin öğretmenin birkaç gün içinde aşılanacağını iddia etti.

Bakan Selçuk, 81 ilde uzaktan eğitime geçilme ihtimaline ilişkin ise şu açıklamayı yaptı:

"2 Mart'tan itibaren yerinde karar sürecine geçilmişti. Valilikler tedbirlerini iller seviyesinde alıyorlar. 9 iller haricinde bütün ortaokul ve liselerde kapanma söz konusu oldu. Bazı illerde de Yalova ve Eskişehir gibi ilkokullarda da kapanma oldu.

Önümüzdeki süreç tümüyle değerlendiriliyor ve yeniden bir kararın alınıp alınmayacağı, yeni kararların ne olabileceği gibi değerlendirmeler yapılıyor. Önümüzdeki hafta bir değerlendirme yapılacak.

Biz eğitimciler olarak okulların hep açık olmasını isteriz. Türkiye dünyada en çok okul kapatan dördüncü ülke. Türkiye çok kontrollü gidiyor. Bu bağlamda vakaların artması, Sağlık Bakanlığımızın bu konudaki çalışmaları, Bilim Kurulu'nun önerilerini değerlendirdiğimizde elbette bazı kararlar çıkabilir. Bizim gönlümüz okulların açık olması yönünde."