Haberler
Giriş Tarihi : 04-04-2021 12:18   Güncelleme : 04-04-2021 12:18

Bahçeli'den 'Emekli Amiraller' Çıkışı: Rütbeleri Sökülmeli Emeklilik Hakları Kaldırılmalı Çok Yönlü Soruşturma Başlatılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ortak bildiri yayımlayan emekli amiraller ile ilgili açıklamada bulundu.

Bahçeli'den 'Emekli Amiraller' Çıkışı: Rütbeleri Sökülmeli Emeklilik Hakları Kaldırılmalı Çok Yönlü Soruşturma Başlatılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,  ortak bir bildiri yayımlayan 103 emekli amirale sert tepki gösterdi.

Söz konusu amirallerin, rütbelerinin sökülmesini, emeklilik haklarının kaldırılarak maaşlarının kesilmesini ve çok yönlü adli ve idari soruşturma başlatılmasını isteyen Bahçeli, konunun da detaylıca araştırılmasını talep etti.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "103 emekli amiralin ortak imzalı yayımlamış oldukları anti demokratik ve tehditvari, aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Milliyetçi Hareket Partisi nefretle lanetlemekte ve reddetmektedir. Bu kapsamda partimizin görüşü olarak derhal alınması gereken önlemler şu şekildedir: Muhtıra tarzında hazırlanarak gece yarısı servisi yapılan bildiride imzası bulunan amirallerin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları kaldırılmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Açıklanan bildirinin çok yönlü adli ve idari soruşturması yapılmalıdır. Ayrıca 103 vesayetçi amiralin imzasıyla yayımlanan bildirinin arkası ve önü kararlılıkla araştırılmalı, bu rezaletin içinde kimlerin olduğu tevsik ve tespit edilmelidir.Konu vatandır, konu demokrasidir, konu milli iradedir.Taviz veya gecikmenin bedeli hiç kuşkusuz ağır olacaktır" ifadelerini kullandı.