Haberler
Giriş Tarihi : 05-03-2021 01:38   Güncelleme : 05-03-2021 01:38

Bakan Akar: Helikopterin Düşme Sebebi Olumsuz Hava Şartları

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bitlis'in Tatvan ilçesinde düşen askeri helikopterin olumsuz hava şartları sebebiyle kaza kırıma uğradığını açıkladı.

Bakan Akar: Helikopterin Düşme Sebebi Olumsuz Hava Şartları

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile birlikte Elazığ 8. Kolordu Komutanlığına gelerek askeri helikopterin düşüşüne ilişkin brifing aldı. 

Daha sonra helikopterin düşüşüne ilişkin basına açıklama yapan Bakan Akar, şu ifadeleri kullandı;

"İlk bilgilere ve görgü tanıklarının ifadelerine göre kazanın ani değişim gösteren olumsuz hava şartları nedeniyle meydana geldiği değerlendirilmektedir. Kaza kırım ekibine ivedilikle gerekli talimat verilmiştir. İncelemelere bugün başlanacak. Bu elim olayın kesin nedeni, ayrıntılı inceleme sonucunda belirlenecektir. İlk andan itibaren gerek arama kurtarma çalışmaları gerekse şehit ve yaralılarımızın tahliyesinde ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından kısa sürede tüm imkanlar seferber edilerek her türlü destek sağlanmıştır. Acımız çok büyük, milletçe derin üzüntü içindeyiz. Bizleri derin acıya ve üzüntüye sevk eden bu elim kazada şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, TSK'ya ve asil milletimize başsağlığı, sabır; yaralı personelimize acil şifalar diliyorum."