Haberler
Giriş Tarihi : 03-04-2021 14:15   Güncelleme : 03-04-2021 14:21

Baltalimanı Polis Evi'nde Yangın Çıktı

Sarıyer Baltalimanı'nda bulunan Polisevi'nin çatısında yangın çıktı. Restoran bölümünde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kontrol altına alınarak söndürüldü.

Baltalimanı Polis Evi'nde Yangın Çıktı

Sarıyer Sakıp Sabancı Caddesi üzerinde bulunan Baltalimanı Polisevi'nde yangın çıktı. 11.30 sıralarında restoranın ızgara bölümünde başlayan yangın kısa sürede büyüyerek bacadan çatıya sıçradı.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri restorandaki öüşterileri tahliye etti. Kısa sürede kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmaları yapıldı.

Ynagının çıktığı sırada Polisevi'nin restoranında kahvaltı yapan Canan Yılmaz "Biz yukarıya kahvaltıya çıktık. Birden alev aldı. Önceleri küçük bir şey zannettik. Pek aldırmadık. Ama içeriyi duman kaplayınca biz aşağıya indik. Biz indikten sonra yangın daha da büyüdü. Görevliler içeridekileri tahliye etti. Yangın, benim gördüğüm kadarıyla ızgaraya atılan kartonlardan çıktı. Kartonlardan alev aldı" dedi.

Ailesi ile birlikte kantinde oturan Mehmet Kara "Biz kantinde oturuyorduk. Mangal yapılan yerden alevler çıktı. Alevler yukarıya sıçrayınca görevliler söndürmeye çalıştı. Yangın söndürücüyle uğraştılar ama alevler büyüyünce bizi dışarı çıkardılar. Birden birer yangın çıkınca ne yapacağımızı şaşırdık. Korktuk" şeklinde konuştu.