Haberler
Giriş Tarihi : 24-12-2020 16:16   Güncelleme : 24-12-2020 16:16

Başkent'e Yılın İlk Karı Yağdı! Büyükşehir Ekipleri Teyakkuzda

Ankara, gece boyunca etkisini sürdüren kar yağışı neticesinde beyaz örtüye bürünürken ABB ekipleri de yüzlerce araç ve personelle karla mücadele mesaisine başladı.

Başkent'e Yılın İlk Karı Yağdı! Büyükşehir Ekipleri Teyakkuzda

23 Aralık günü geç saatlerde Başkent Ankara, yılın ilk karıyla buluştu. Başkent sakinleri güne beyaz bir örtüyle karşılaşarak uyanırken Büyükşehir Belediye ekipleri de geceden itibaren çalışmalarını ağırlık vererek sürdürdü.

Kar ve buzla mücadele için bir yandan Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) diğer yandan da Fen İşleri ile Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından görevlendirilen ekiplerce çalışmalar yürütüldü.

Konya, Eskişehir, İstanbul ve Samsun Yolu başta olmak üzere ana arterler ile bulvar ve caddelerde konuşlanan Büyükşehir ekipleri, merkez ve ilçelerde buzlanmaya karşı tuzlama ve kar temizliği çalışması gerçekleştirdi.

Kent Estetiği ekipleri, yayaların can güvenliği için özellikle kaldırım ve üst geçitlerde elle ve temizlik araçlarıyla kar küreme çalışması yaparken, Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri de yollarda tuzlama ve kar temizliği çalışmalarını sürdürdü. Tuzlama aracı, el ekibi, greyder kar küreme, avant mini iş makineleri ve JSB Hidromek olmak üzere merkez ve ilçelerde toplam 308 karla mücadele aracı görev yaptı.

Karla Mücadelede 7-24 Araç Takibi​​​​​​​

 

Sahada kar ve buzla mücadelesini toplam 662 personel ile sürdüren Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sosyal medya üzerinden ya da Başkent 153’e ilettiği tüm bildirimlere yanıt vererek, ekipleri sıkıntılı bölgelere anlık olarak yönlendirdi.

Geçtiğimiz yıl yeni bir uygulamayı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarının yakından takip edilebilmesi için “ankara.bel.tr” adresi üzerinden ‘Karla Mücadele Araç Takip’ noktalarını canlı olarak yayınladı. Vatandaşlar cep telefonları ya da internet üzerinden online olarak Büyükşehir Belediyesine ait karla mücadele araçlarının konumlarını ve nerede çalıştıklarını yakından takip etti.