Haberler
Giriş Tarihi : 13-01-2021 01:08   Güncelleme : 13-01-2021 01:08

Belarus Diktatörü Lukaşenko: Anayasa Değişikliği İçin Muhalefetle Diyalog Kurmaya Hazırım

Belarus Diktatörü Aleksandr Lukaşenko, kendisini protesto etmeye devam eden muhalefet bloğu ile diyalog kurmaya hazır olduğunu söyledi. 

Belarus Diktatörü Lukaşenko: Anayasa Değişikliği İçin Muhalefetle Diyalog Kurmaya Hazırım

Başkent Minsk'te kültür, sanat ve spor dallarında yapılan ödül törenine katılan Lukaşenko, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

"Bugün yaşadığımız dünyada daha çok saldırgan tutumlar sergilenirken topraklarımızda güçlü durmak önemli. Belarus halkının yüzyıllardır bu topraklarda yaşadığını ve yaşayacağını her dönemde önceki neslinle aynı duyguları taşıyacağını anlayın.

Bizim için esas olan atalarımızın hangi zorluklardan geçtiği topraklarımızı savaşlarda nasıl koruduğu ve aynı zamanda kültürel ve manevi değerlere nasıl sahip çıktıklarıdır. 

Biz muhalefet dahil dürüst insanlarla konuşmaya hazırız fakat hainlerle değil. Anayasa değişikliğinden Belarus halkının geleceğine yön verme konuları da dahil muhalefet ile diyalog kurmaya hazırız. Fakat kimsenin önünde de diz çökmeyeceğim.

Yüzyıllardır dizlerimizin üzerinde durmaya çalıştık. Bu dizlerimizle ayağa kalktık ve yine bu dizlerimizle ayakta durmaya devam edeceğiz. Bu nedenle ülkemizi yıkıma uğratmak isteyen herkesi uyarmak istiyorum, bunu başaramayacaksınız."