Haberler
Giriş Tarihi : 09-09-2021 15:06   Güncelleme : 09-09-2021 15:06

Bir Kadın, Polis Merkezi Önünde Katledildi

İstanbul'da gözaltındaki bir şüphelinin talimatı üzerine polis merkezi önünde bekleyen kadın öldürüldü.

Bir Kadın, Polis Merkezi Önünde Katledildi

23 Haziran'da Kağıthane'de meydana gelen olayda Sinan A. ile yabancı uyruklu Yusuf C. arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine taraflar polis merkezine götürüldü. Yakınlarının polis merkezine götürüldüğünü öğrenen aileler, Sinan A. ve Yusuf C.'yi beklemek üzere polis merkezinin önünde beklemeye başladı.

O sırada silahlı 4 kişi, polis merkezi önünde bekleyen Yusuf C.'nin ailesine ateş etti. Kurşunların hedefi olan Yusuf C.'nin annesi Mukadder Zyrek (57) ve aynı aileden Ahmed El Havle yaralandı. Merminin atardamarına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılan Mukadder Zyrek, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. 

Talimatı Sinana A. Vermiş

Aileye ateş açılması talimatını kavganın taraflarından Sinan A.'nın gözaltında verdiği öğrenildi. Gözaltında olduğu sırada arkadaşlarına ulaşarak saldırı talimatı veren Sinan A.'nın talimat verdiği Halil Y., Sercan S., Emre Ç., Erkan D., Abdullah P., Hakan Y., Selim D. ve Ünal A. yakalanarak Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Şüphelilerden, Halil Y., Sercan S. ve Erkan D.'nin 14, Hakan Y. ve Selim D.'nin 4, Abdullah P.'nin 16, Emre Ç.'nin 2, Ünal A.'nın ise 9 suç kaydı bulunduğu, suç makinesi şüphelilerin adliyeye sevk edildiği öğrenildi.