Haberler
Giriş Tarihi : 17-10-2020 15:31   Güncelleme : 17-10-2020 15:31

Bir Milletvekili 45 Kez Test Yaptırmış

Vatandaşa Çin virüsü testi nadiren yapılırken, bir milletvekiline şimdiye kadar 45 kez test yapılmış.

Bir Milletvekili 45 Kez Test Yaptırmış

Vatandaşa Çin virüsü testi nadiren yapılırken, bir milletvekiline şimdiye kadar 45 kez test yapılmış.

Hürriyet yazarı Nuray Babacan, isim vermeden bir milletvekilinin şu ana kadar 45 kez Çin virüsü testi yaptırdığını açıkladı.

Çin virüsü testlerine ulaşma sorunu yaşandığı ve siyasilere ayrıcalık yönündeki yorumların yapıldığı dönemde, AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun bir ayda 8 test yaptırdığını açıklaması tepki çekmişti. Babacan, Meclis’te düzenli ve hızlı yapılan Çin virüsü testleri için PCR testi cihazı kurulduğunu, Meclis içerisinde yapılan testler, başka yerlere gönderilmeden kısa sürede sonuç alındığını aktarırken, son verilere göre, 250’ye yakın personelde pozitif vaka saptanmış olduğu bilgisini paylaştı.

Bu süreçte siyasiler arasında Çin virüsü tedavisi görenlerin sayısı ise açıklanmayanlar hariç 15’e ulaştığını ifade eden Babacan, bir milletvekilinin arkadaş sohbetinde verdiği test rakamını ise şöyle aktardı:

"Özellikle iktidar partisinde, Cumhurbaşkanlığı ve partide yapılan her toplantı öncesi test yaptırma zorunluluğu var. Bir parti yöneticisi oturup şimdiye kadar kaç test yaptırdığını hesapladı ve 45 kez test olduğu ortaya çıktı. Arkadaşlarına gerekçesini anlatmak zorunda kalan vekil, “Cumhurbaşkanlığındaki her toplantıya gittiğimizde, genel merkezdeki her çalışma öncesinde test yaptırıyoruz. Ben ayrıca seçim bölgemdeki toplantılardan döndükten sonra evdekilere virüs taşıma korkusuyla ayrıca test yaptırıyorum” derken, birçok arkadaşının kendisiyle aynı durumda olduğunu söyledi."