Haberler
Giriş Tarihi : 12-09-2020 16:35   Güncelleme : 12-09-2020 16:35

Bir Sağlık Çalışanı Daha Çin Virüsü Sebebiyle Hayatını Kaybetti

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde görev yapan sağlık memuru Abdüllatif Sancar, Çin virüsüne yakalanarak hayatını kaybetti.

Bir Sağlık Çalışanı Daha Çin Virüsü Sebebiyle Hayatını Kaybetti

Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte Çin virüsü vakalarının en hızlı artış gösterdiği illerden biri olan Şanlıurfa’da bir sağlık çalışanı daha hayatını kaybetti. 1 ay önce Viranşehir’de bir tıp merkezinde görev yapan doktor Abdurahman Demir (46), eylül ayının başlarında ise Göçmen Sağlığı Merkezi’nde görev yapan doktor Muhannad Mushavah’ın Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirmesinden sonra bugün de sağlık çalışanı Abdullatif Sancar yaşamını yitirdi.

Sağlık çalışanlarının son iki ayı çok ağır geçirdiklerini söyleyen Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Osman Yüksekyayla, şunları söyledi:

* Mehmet Akif İnan Semt Polikliniği’nde görev yapan sağlık memuru Abdullatif Sancar, 43 yaşındaydı ve hiçbir hastalığı yoktu.

* 20 gündür yoğun bakımdaydı ve bugün kaybettik.

* Son iki aydır sağlık çalışanlarının yükü çok ağırdı. Çok yorulduk. Sağlık çalışanlarından virüs kapanların sayısı 500’e yaklaştı.

* Son iki haftada tedbirler sıklaştırılıp, filyasyon çalışmalarına ağırlık verilince vaka sayılarında azalma oldu. Tedbir alınca oluyormuş.