Haberler
Giriş Tarihi : 04-10-2020 09:18   Güncelleme : 04-10-2020 09:18

Bir Şehirde Daha Sigara İçmek Yasaklandı

Çin Virüsü ile mücadele kapsamında en önemli tedbirlerin başında gelen maske kuralının ihlal edilmesine sebep olduğu gerekçesiyle sigara yasağı getiren şehirlere Valilik kararının ardından Kütahya da katıldı.

Bir Şehirde Daha Sigara İçmek Yasaklandı

Kütahya Valiliği, zorunlu bir tedbir olan maske kuralının ihlal edilmesine sebep olan sigara içmenin şehrin kalabalık noktalarında yasaklandığını açıkladı.

Vali Ali Çelik'in başkanlığında gerçekleşen Kütahya İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun son toplantısında bahsi geçen gerekçeyle sigara içilmesinin yasaklanması noktasında önemli bir karar alındı. Açıklamada sigara içme yasağının kapsamındaki yerler arasında yoğunluk yaşanan bulvar ve caddelerin yanı sıra pazar alanları, cami önleri, hastane bahçeleri, parklar, otobüs ve servis durakları sayıldı.

Valilik'ten gelen ilgili açıklama şöyle:

"Atatürk Bulvarında, Adnan Menderes Bulvarında, Asım Gündüz Caddesinde, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Abdurrahman Karaa Bulvarı, Sevgi Yolu’nda, Saman Pazarında maske kullanımını ihlal ederek ya da maskeyi aşağı indirerek sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verildi. İşyeri sahiplerinin ve misafirlerinin işyeri önlerinde masa ve sandalye koyarak veya ayakta maske kullanımını ihlal ederek maskeyi aşağı indirerek sigara içmelerinin yasaklanmasına. Pazar yerlerinde tuhafiye ve züccaciye alanları dahil müşteri ve pazarcıların maske kullanımını ihlal ederek, maskeyi aşağı indirerek sigara içmelerinin yasaklanmasına. İlimizde özellikle vatandaşlarımızın gün içerisinde toplu olarak bulunabilecekleri alanlar olan cami önleri, hastane bahçeleri, parklar gibi alanlar ile otobüs ve servis duraklarında toplum sağlığını korumak ve bulaşa sebep olunmaması maksadıyla sigara içilmesinin yasaklanmasına karar verildi."