Haberler
Giriş Tarihi : 09-07-2021 11:11   Güncelleme : 09-07-2021 11:11

Bir Taciz Haberine Daha Erişim Engeli Getirildi

Uyarı: Bu bir 'erişim engeli' haberidir. Muhtemelen kısa süre içerisinde bu habere de erişim engeli getirilecektir.

Bir Taciz Haberine Daha Erişim Engeli Getirildi

TamgaTürk'ün 22 Haziran tarihinde okurlarına sunduğu "Taciz ve Mobbingle Suçlanan RTEÜ Spor Yüksek Okulu Bölüm Başkanı Görevinden Alındı" manşetli haberine Rize Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla erişim engeli getirildi.

Hakkında taciz ve mobbing iddiaları bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Spor Yüksek Okulu Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serkan Hacıcaferoğlu'nun görevden alınmasına dair haberde şahsın hakkındaki haberlere ilişkin daha önce de benzeri bir adım attığı ve Rize Sulh Ceza Hakimliği kararıyla önceki haberlerin de engellendiği bilgisine yer verilmişti.

İzmir'de - öznesi yine bir öğretmen olan - bir başka taciz haberine erişim engeli getirilmesi kararı ile Rize'de yaşananlara ilişkin habere ilişkin kararın arasında yalnızca bir gün olması dikkat çekti.

Erişim engelleri kararlarının havuz medyası dışında kalan kurumları susturmaya yönelik bir enstrümana dönüştüğü bu süreçte özellikle taciz haberleri konusunda takınılan tavrın hangi amaca hizmet ettiği merak konusu olmaya devam ediyor.

Bir sonraki erişim engeli haberimizde görüşmek dileğiyle!

Ne mümkün zulm ile, bidad ile imha-yı hürriyet
Çalış idraki kaldır muktedirsen ademiyetten!