Haberler
Giriş Tarihi : 08-07-2021 13:10   Güncelleme : 08-07-2021 13:10

Boşanma Davası Açan Eşinin Avukatına Saldıran Peruklu Saldırganın Cezası Belli Oldu

Konya'da eşinin avukatı Asilcan Tuzcu'nun kör kalmasına sebep olan Ferdi Öğüt, 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 18 yıl hapis cezası aldı.

Boşanma Davası Açan Eşinin Avukatına Saldıran Peruklu Saldırganın Cezası Belli Oldu

Geçen yıl kendisine boşanma davası açan eşinin avukatı Asilcan Tuzcu'ya evinin önünde saldıran Ferdi Öğüt, Tuzcu'yu gözünden ve boynundan bıçakladı. Gözünden bıçaklanan avukatın sol gözünde görme kaybı oluştu. 

Saldırıdan birkaç ay önce Tuzu'yu  dava kapsamında banka hesapları ile üzerine kayıtlı gayrimenkullere tedbir konulması üzerine tehdit eden, ardından da avukata saldıran Öğüt gözaltına alındı.

Akşehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Öğüt, hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti sanık Öğüt’ü cezasında hiçbir takdir indirimi uygulamadan 18 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Meslektaşına yapılan saldırıyı kınadığını ve dava sonucundan memnun olduğunu dile getiren Konya Baro Başkanı Mustafa Aladağ, ''Akşehir’de mesleğe yeni başlayan 4 yıllık genç bir avukatımızdı. Akşam saatlerinde meslektaşımız evine giderken arkasından saldıran peruklu bir şahıs tarafından önce boynuna bıçakla daha sonra da gözüne ağır bir darbe aldı. Maalesef meslektaşımız bir uzvunu kaybetmiş. Akşehir’de yargılama başlanmış ve baromuzun müdahilliğinde devam etmekteydi. Fail hakkında adam öldürmeye tam teşebbüs suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tutukluluk halinin devamına karar verildi. Bizim için önemli olan takdir indiriminin almamasıydı onu da vermediler. Bizler davalarda taraf değiliz. O faili de savunan bir meslektaşımızdı. Savunma kutsaldır. Bir kez daha meslektaşıma yapılan bu saldırıyı kınıyorum'' dedi.