Haberler
Giriş Tarihi : 05-04-2021 14:32   Güncelleme : 05-04-2021 14:32

Buhar Tedavisi Alması Gereken Çocuk, Ailesi Elektrik Faturasını Ödeyemeyince Ortada Kaldı

Mersin'in merkez Toroslar ilçesinde yaşayan Ağcaoğlu ailesi, maddi imkansızlıklar sebebiyle zor günlerden geçiyor.

Buhar Tedavisi Alması Gereken Çocuk, Ailesi Elektrik Faturasını Ödeyemeyince Ortada Kaldı

Hasan Ağcaoğlu, maddi yetersizlikler sebebiyle zor günlerden geçtiğini belirterek “Çocuğumuzun otizmli olduğunu sonradan öğrendik. Kalbi delik. Arada nefesi daralıyor, buhar takviyesi alması gerekiyor. Benim de akciğerimde hava kisti var. Konuşmakta bazen zorluk çekiyorum. Şu anda kızımızın engelli maaşıyla geçinmeye çalışıyoruz. Arada sırada gündelik iş olursa yapmaya çalışıyorum ancak yetiştiremiyoruz. Birde şimdi elektrik sıkıntımız çıktı. Şu anda elektriğimiz kesik. Biz ne yapacağımızı bilmiyoruz, çaresiz kaldık” cümleleriyle yaşadıkları zorlukları anlattı.

Faturaları ödeyemedikleri için elektriklerinin kesildiğini belirten Ağcaoğlu ailesi, hasta çocukları için gerekli olan buharı komşuları sayesinde karşıladıklarını belirterek yetkililerden yardım talep etti.

2 yıl önce biriken elektrik borcunu ödemek için yetkili firmaya gittiğini ancak parayı tamamlayamadığı için ödeme yapamadığını belirten Ağcaoğlu, “Tabi paranın hepsi yoktu ama çoğu vardı. Elimdeki parayı verip, geri kalanı taksitlendirmek istedim. Ancak elektrik abonesi babamın üzerine olunca borcun hepsini istediler. Ondan sonraki aylarda tabi faturalar geldikçe borcumuz arttı, arttı bugüne kadar geldi. Şimdi faizlerle 20 bine yakın borcumuz oldu. Geçen hafta da gelip elektriğimizi direkten kestiler. Çocuğum buhar alırken hem de elektriği kestiler. Bu parayı ödeyecek durumumuz yok. Şu anda çaresiz kaldık, ne yapacağımızı bilmiyoruz. Biz yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz, bize yardımcı olsunlar. Şu anda karanlıkta yaşıyoruz. Bizim tek isteğimiz elektriğimizin açılması, başka bir şey istemiyoruz” ifadelerini kullandı.