Haberler
Giriş Tarihi : 30-03-2021 13:19   Güncelleme : 30-03-2021 13:19

Büro Çalışanının İfadesinden Yeni Ayrıntılar: Bunların Pudra Şekeri Olmadığını Hatırladım

Lüks araçta, uyuşturucu kullanırken görüntülenen AKP Genel Merkez çalışanı Kürşat Ayvatoğlu'nun savcılık ifadesinden yeni detaylar ortaya çıktı.

Büro Çalışanının İfadesinden Yeni Ayrıntılar: Bunların Pudra Şekeri Olmadığını Hatırladım

AKP Genel Merkez çalışanı Ayvatoğlu, "Uyuşturucu kullanıyor musunuz?" sorusuna "Uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri tahminen 1,5 yıldır kullanmaktayım. Bu maddeleri genelde arkadaş ortamında para karşılığı olmadan almaktayım ve kullanmaktayım. Ancak bu maddeleri, tam olarak tanımadığım 'Ayhan' olarak bildiğim 35 yaşındaki erkek şahıstan alıyordum" şeklinde cevap verdi.

"Arkadaşlarınıza uyuşturucu temin ettiniz mi?" sorusuna "Ben para karşılığı kimseye uyuşturucu temin etmedim. Ben bu şahsa herhangi bir uyuşturucu satışı yapmadım. Maddeyi ortak olarak kullanıyorduk. Para vermedim, para istemedim. Kastamonu'da herhangi birine uyuşturucu madde satmadım" diyerek uyuşturucu ticareti yapmadığını söyleyen Ayvatoğlu görüntüleri teyit etti.

Daha evvel dalga geçercesine "pudra şekeri" açıklamasında bulunan Ayvatoğlu görüntüler hakkında, "Bu görüntüdeki şahıs benim. Daha önce pudra şekeri olarak bahsetmiştim. Bunların pudra şekeri olmadığını, uyuşturucu madde olduğunu hatırladım. Ve bu videonun geçen yıl Kastamonu'ya gittiğimde, arkadaşlarımla araç içinde kullandığım uyuşturucu madde olduğunu hatırladım"  dedi.

Ayvatoğlu'nun cep telefonunda yapılan dijital incelemede arkadaşları ile çok sayıda uyuşturucu madde içeren konuşmalar bulunduğu öğrenilirken muhtelif uyuşturucu maddelerin kullanıldığı görüntülere ulaşıldı.

Görüntüleri kaydeden Ufuk Ç.'nin ise  “Videoyu 2020 yaz ayında Kastamonu’da ben çektim. Ön koltukta oturan Dolunay O.’nun araçta olmadığı bir esnada Kürşat, ‘kokain kullanacağız, sen de bu esnada bizim videomuzu çek’ dedi. Bu videoyu çektiğimden Dolunay’ın haberi yoktu. Kürşat, Dolunay uyuşturucu madde kullanırken çıkmamış diyerek videoyu sildi. Birlikte iş yapacaklarmış, işini ‘sağlama almak’ için çektirmiş. Silinenler kısmından videoyu geri yükledim ve daha sonra Yağız M.’ye attım”

Söz konusu görüntüleri sosyal medyada yayılması için maksatlı olarak kaydettiğini belirten şüpheli Yağız M. ifadesinde, “Twitter hesabımdan bir hafta önce … isimli hesaba Kürşat’ın kokain maddesi kullandığı videoyu yayılması için gönderdim. Amacım kimseyi uyuşturucuya özendirmek değildi. Aramızda husumetlim olan Kürşat’ı rezil etmekti” beyanlarında bulundu.