Haberler
Giriş Tarihi : 08-06-2021 22:13   Güncelleme : 08-06-2021 22:13

'Çakma Ödül' ile Gündeme Gelen AKP'li Başkan Dündar'a Emine Erdoğan Tarafından Ödül Verildi

106 bin 200 TL ödediği ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nden (UNESCO) aldığını iddia ettiği ‘çakma’ ödül ile gündeme gelen AKP’li Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a Emine Erdoğan tarafından 'Vakıf İnsan Ödülü' verildi.

'Çakma Ödül' ile Gündeme Gelen AKP'li Başkan Dündar'a Emine Erdoğan Tarafından Ödül Verildi

AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Saray'ın Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Vakıflar Haftası kapsamında düzenlenen 'Merhametin Dili Kuş Dili Vakıf Haftası Toplantısı’nda 2021 Vakıf İyilik Ödülleri’ni verdi.

"Gurabahane-i Laklakan’ın yaşatılması, restorasyonu ve yeniden kullanıma açılması çalışmaları" sebebiyle Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a 'Vakıf İnsan Ödülü' verildi.

AKP’li Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, geçen yıl 106 bin 200 TL ödediği ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nden (UNESCO) aldığını iddia ettiği ‘çakma’ ödül ile gündeme gelmişti.

Utanç verici bu olayda, Bursa'daki belediye, ödülün tanıtımı için Ankara'da reklam panoları kiralamış ve binlerce lira ödeyerek televizyon kanalına olmayan ödülün haberini yaptırmıştı.