Haberler
Giriş Tarihi : 09-06-2021 21:05   Güncelleme : 09-06-2021 21:05

Çanlar Giresun İçin Çalınca Yıkıp Yeni Kuleyi Fayanstan Yaptılar

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu tarafından "Rumların çan kulesinden esinlenilmiş" denilerek yıkılan saat kulesinin yerine fayanstan saat kulesi dikildi.

Çanlar Giresun İçin Çalınca Yıkıp Yeni Kuleyi Fayanstan Yaptılar

Aykırı'dan aktarılan habere göre, Giresun'da eski Belediye Başkanı Kerim Aksu döneminde inşa edilen saat kulesi "Rumların çan kulesinden esinlenilmiş" denilerek yıkıldı. Yıkılan kulenin yerine fayanstan saat kulesi yapıldı.

"Daha iyi Bir Giresun İçin"

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bugün, kilise çanına benzediği düşüncesiyle yıkıp yerine Selçuklu mimarisine göre yapıldığını ileri sürdüğü saat kulesinin açışını gerçekleştirdi.

Şenlikoğlu, “Şehrimizin kimliğinde çok önemli bir yer tutan ve hayata geçirdiğimiz şehir girişi ve meydan düzenlemesi kapsamında saat kulemizin de açılışını yapıyoruz. Saat kulesi şehrimize ve bu meydana güzel bir estetik kazandıracaktır. Türk tarihimizin izlerini taşıyan ve vatandaşlarımızın da görüşünü alarak yaptığımız saat kulemiz Giresun’umuza hayırlı uğurlu olsun.” ifadesini kullandı. 

Şenlikoğlu, “Çalışmalarımız vatandaşlarımızın daha iyi bir Giresun’da yaşayabilmesi içindir. Pandemi sonrasında saat kulesiyle başlayan hizmet açılış törenlerimiz birçok alanda devam edecektir” dedi.