Haberler
Giriş Tarihi : 11-09-2020 15:07   Güncelleme : 11-09-2020 15:07

CHP Tedbir Amaçlı Genel Merkezini Kapattı

Ankara'da Çin Virüsü ile mücadelede durumun her geçen gün kötüye gitmesi ve vaka haberlerinin üst üste gelmesi üzerine CHP, tedbir amaçlı genel merkez binasını kapatma kararı aldı.

CHP Tedbir Amaçlı Genel Merkezini Kapattı

Türkiye, yeni tip koronavirüsle mücadelede giderek daha kötü bir duruma sürükleniyor. Özellikle başkentte durumun vahim bir hal alması siyasi partileri de özel tedbirler almaya sevk etti.

Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik ve Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Recep Cengiz’in virüse yakalandığı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) de genel merkezini kapatma kararı aldı.

Bu kapsamda parti personeli, 14 Eylül'den itibaren çalışmalarını evlerinden yürütecek.

Partinin resmi internet sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Son dönemde Yeni Koronavirüs (Covid-19) vakalarının katlanarak arttığı ve her gün açıklanan tablonun gerçeği yansıtmadığı herkes tarafından bilinmektedir.

Sürecin başından beri alınması gereken önlemlerle ilgili kapsamlı öneriler getirmemize ve sürekli uyarılarımıza rağmen iktidarın halk sağlığının korunması için gereken önlemleri almadığı da ortadadır.

Artan vakalar ve tedbirsizlik hali göz önüne alınarak, CHP Genel Merkezi personelinin 14 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren evlerinden çalışmaları uygun görülmüştür. Normal çalışma düzenine geçiş tarihi, salgının ülkemizdeki seyrine göre belirlenecektir."