Haberler
Giriş Tarihi : 17-11-2020 19:56   Güncelleme : 17-11-2020 20:22

Çin Virüsünde Yeni Önlemler: Haftasonu Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüse yönelik yeni önlemleri açıkladı.

Çin Virüsünde Yeni Önlemler: Haftasonu Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu'nun ardından yaptığı basın açıklamasında Covid-19 önlemleri kapsamında restoran ve cafelerin hizmet veremeyeceği ve haftasonları saat 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağının uygulanacağı ilan edildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle; 

"Kabine toplantımızda yapılan istişareler sonucunda yen itedbirleri hayata geçirmeye karar verdik.

Hafta sonları tedarik ve üretim szincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 arası sokağa çıkma kısıtlaması, ara tatilinde eğitim yılsonuna kadar eğitim online sürdürülecek. 65 yaş üstü çalışanlar hariç uygulaması 20 yaş altına teşmil edilecek.

Alışveriş yerleri, berberler, restoranlar saat 10.00 ile 20.00 arası açık kalacak. Sinemalar yıl sonuna kadar kapalı kalacak. Restoranlarda sadece paket servisi yapacak. Kıraathanelere bir süre ara verilecek. Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanacak. Şehirlerimizin ana cadde ve meydanlarındaki sigara içme yasağı sürecek.

İl hıfzısıhha kurulları bu uygulamayı genişletebilecek. Tüm bu hususlanrla ilgili ayrıntılar İçişleri Bakanlığımızın genelgesinde yer alacak. Hep birlikte fedakarlık yaparak inşalah bu salgın müsibetinin üstesinden gelerek sağlıklı ve huzurlu şekilde geleceğe bakacağız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Bu duygularla bir kez daha sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum, kalın sağlıcakla..."