Haberler
Giriş Tarihi : 18-02-2021 18:32   Güncelleme : 18-02-2021 18:32

Çocuk Tacizcisi Tarikat Liderinin Müritleri: Efendimize Komplo Kuruldu

Çocuk tacizi suçlamasıyla yargılanan sözde şeyh Fatih Nurullah'ın müritleri davayı etkilemeye yönelik propaganda yapmaya devam ediyor.

Çocuk Tacizcisi Tarikat Liderinin Müritleri: Efendimize Komplo Kuruldu

Sözde Uşşaki tarikatı şeyhi olarak bilinen ve taciz suçlamasıyla tutuklu yargılanan Fatih Nurullah takma adlı Eyyüp Fatih Şağban'ın müritlerinden olan ve tarikat bireyleri arasında sözde 'Kıbrıs Halifesi' olarak bilinen Erdoğan Bayar adlı kişi, katıldığı programda Eyyüp Fatih Şağban’a komplo kurulduğunu savundu.

Sözde Kıbrıs Halifesi Bayar, sözde şeyh Şağban'a kurulduğunu iddia ettiği komployu şöyle anlattı;

“Efendimiz inşallah görevine dönecek ama aynı şeylerin kucağına düşmeyecek. 10 senedir devam ediyor bu düzen. Efendi birden bu duruma düşmedi. 10 senelik yapılanlardan bizim haberimiz var. Niye önleyemediniz? Allah isterse kimse önleyemez. Bizim her şeyden haberimiz vardı, her şeyi de biliyorduk. Ama Allah isterse önüne geçemiyorsun. Efendi hazretleri maneviyatta bana ‘Erdoğan Efendi, her şeyi biliyorum, kimlerin yaptığını da biliyorum. Ama inşallah bir daha yapamayacaklar’ dedi.

Bu iş 3 günlük mevzu değil. 10 senedir uğraştılar. Ama ne yazık ki İslamiyet’e sahip çıkan yok.”

Mağdur çocuğun babasıyla ve dedesiyle konuştuğunu iddia eden Bayar, para teklif edildiği iddiasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Biz kimseye para teklif etmedik. Kendilerinin bize söylediği bir söz var. ‘İki tane avukat, sakın vazgeçmeyin, kendin de karın da hapse girersiniz dedi bize. Bize bunu temin ederseniz biz bu işten vazgeçiyoruz’ diye onlar kendi teklif etti bize.”

Fatih Nurullah takma adlı şeyh Eyyüp Fatih Şağban, 26 Şubat’ta yeniden hakim karşısına çıkacak.