Haberler
Giriş Tarihi : 27-03-2021 16:26   Güncelleme : 27-03-2021 16:40

Çöken Düzce-Zonguldak Yolunu Limak Yapmış!

Dün gece yoğun yağıştan dolayı oluşan heyelan sonucu çöken Düzce-Zonguldak yolunun Limak tarafından inşa edildiği ortaya çıktı.

Çöken Düzce-Zonguldak Yolunu Limak Yapmış!

Yoğun yağışın ardından oluşan heyelan neticesinde 85 metrelik bir bölümünde çökme oluşan Düzce-Zonguldak yolunun Limak tarafından yapıldığı ortaya çıktı.

Fotoğraf: İHA

2012 yılında Limak tarafından inşa edilen yol hakkında Limak'ın internet sitesinde şu bilgiler bulunuyor: 

"Düzce-Akçakoca-Karadeniz Ereğli Yolu İnşaatı; 72 km uzunluğunda 2x2 bölünmüş yol olup tesviye, sanat yapıları, köprüler, alt ve üstyapı işlerini kapsamaktadır.

Ülkemiz ekonomisi için önem arz eden proje güzergâhında bir çok turistik belde olup, yine ülkemiz ekonomisinin yapı taşlarından olan Ereğli Demir Çelik Fabrikası ve buna bağlı olarak birçok irili ufaklı fabrika ve tersane de bulunmaktadır.

Ayrıca Batı Karadeniz Bölgesi için önemli bir maden ve liman kentimiz olan Zonguldak ilinin batıya doğru karayolu bağlantısı bu proje güzergâhı üzerinden sağlanmaktadır.

Sözkonusu karayolu tarihi değeri olan Konuralp Beldesi ve eşsiz doğası ve güneşi ile Türkiye turizminin yükselen değerlerinden olan Akçakoca ilçesine ulaşımı sağlamaktadır.

Projenin tamamlanmasıyla bölgede yaşanan trafik problemi son bulacak, ülke turizmine ve ekonomisine önemli katkılar sağlanacaktır"