Haberler
Giriş Tarihi : 12-03-2021 12:46   Güncelleme : 12-03-2021 12:46

Davutoğlu: 1 Mayıs'tan İtibaren Yapılacak Her Seçime Gireriz

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, "Biz, seçime hazırız. 1 Mayıs'tan itibaren yapılacak her seçime gireriz" dedi.

Davutoğlu: 1 Mayıs'tan İtibaren Yapılacak Her Seçime Gireriz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Çanakkale'de bir otelde düzenlediği basın toplantısında, erken seçim iddiaları ve Gelecek Partisi'nin seçim hazırlıklarına değindi.

Davutoğlu, bir gazetecinin erken seçim yapılacağı iddiaları üzerine sorduğu soruya "Normalde seçim gündeminin olmaması lazım ama eğer bu soru, bu kadar çok soruluyorsa Türkiye, seçim atmosferine girmiş demektir. Türkiye'de erken seçim konusunda hiç kimse, iddialı bir söz söyleyemez. 'Erken seçim yapılmayacaktır.' demek, Türkiye'nin siyasi geçmişine ve gerçeklere çok uygun değil. Şu anda normal olarak, hukuki bir süreç ve seçim tarihi bağlamında, erken seçim gündemi olmaması gerekmesine rağmen, erken seçim gündemdedir" cevabını verdi.

Davutoğlu, partisinin seçime hazırlığı konusunda ise "Parti kurmak için son bir yılda harekete geçenler, neyi bekliyordu? Birilerinin çıkıp İstiklal Marşı'ndaki 'korkma' ifadesinin gereğini yapmasını bekliyorlardı. Biz, o gereği yaptık. Dalga dalga partiler kurulmaya başlandı. Hala kuruluyor ve kurulacak. Biz, o hareketliliği getirdik. Son haftalarda Sayın Bahçeli'yi de rahatsız edecek şekilde, siyasi partiler arasında görüşme trafiğinin artmasının da temel sebebi budur. Önümüzdeki dönemde, ne zaman olursa olsun bilinsin ki seçimin belirleyici, en büyük, en iddialı aktörü Gelecek Partisi olacaktır. Biz, seçime hazırız. 1 Mayıs'tan itibaren yapılacak her seçime gireriz" ifadelerini kullandı.