Haberler
Giriş Tarihi : 12-09-2021 17:08   Güncelleme : 12-09-2021 17:08

Davutoğlu Diyarbakır'da: Eğitimde Kürtçe'nin Kullanılmasını Açıkça Yazan Tek Parti Biziz

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu 12 Eylül Darbesi'nin yıl dönümünde Diyarbakır'ı ziyaret etti.

Davutoğlu Diyarbakır'da: Eğitimde Kürtçe'nin Kullanılmasını Açıkça Yazan Tek Parti Biziz

Diyarbakır'a yaptığı ziyarette yaptığı açıklamalarda AKP'nin Bahçeli ve Perinçek'in rotasına girdiğini belirten Davutoğlu, "Mesela kültürel haklar bağlamında Kürtçe'nin eğitim öğretimde kullanılmasını açık bir şekilde yazan tek parti biziz. Bu başlatılmıştı bile okullarda, ama devam etmedi. Çünkü biz ayrıldıktan sonra AK Parti Bahçeli ve Perinçek'in rotasına girdi" diye konuştu.

HDP'nin Kapatılmasına Karşı Tutum Aldım

"Terörle kamu düzeni içinde mücadele ederim ama siyasi alanda vatandaşlarımızın tercihlerine saygı duymamız lazım" diyen Davutoğlu, "Siyasi tutuklamaların hepsine karşıyım ama ben de dahil hiçkimse hukukun üzerinde değil. Hukukun objektif işlemesi lazım. HDP'nin kapatılmasına karşı tutum aldım. Amasız ve fakatsız parti kapatmaya karşıyız" ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Diyarbakır Cezaevi önünde yaptığı açıklamada "Bir kez daha 12 Eylül darbecilerini, o darbeyi destekleyenleri, meşru kılanları, burada Diyarbakır Cezaevi'nde ve diğer cezaevlerinde sağcı solcu Türk, Kürt, Alevi kim olursa olsun her bir insana işkence yapanları insanlık onurunu zedeleyenleri buradan bir kez daha en şiddetli şekilde kınıyoruz ve lanetliyoruz" dedi.