Haberler
Giriş Tarihi : 26-04-2021 18:22   Güncelleme : 26-04-2021 18:34

Deve Sidiği Müptelası Mürteciden İdeal Eğitim için Gereken Şart: Çocukların Başları Kapalı Olmalı

Deve sidiği müptelası mürteci Ebubekir Sifil, ideal eğitimin nasıl olması gerektiğine ilişkin İngiltere'de görüştüğü bir profesöre akıl almaz iddialar isnat etti. Mürtecinin iddiasına göre profesör, "Çocukların başları kapalı olmalı" demiş.

Deve Sidiği Müptelası Mürteciden İdeal Eğitim için Gereken Şart: Çocukların Başları Kapalı Olmalı

"Deve sidiği şifadır" şeklinde garip bir fetva üfüren mürteci Ebubekir Sifil, Millî Eğitim Bakanlığının "Fatih" projesinin hazırlık aşamasında Avrupa ülkelerine heyet gönderdiğini ve bu kapsamda İngiltere'ye gittiklerini, adını hatırlamadığı bir İngiliz profesörün verimli eğitim için kendilerine "Kızların da erkeklerin de başları kapalı olacak. Araştırmalarımız bize onu gösterdi ki insan beyni belli bir sıcaklığa ulaşıp onu muhafaza edince ideal çalışır" dediğini iddia etti ve garip fetvalarına bilimi de alet etmeye çalışarak bir yenisini daha ekledi.

Söz konusu ifadeleri, İngiltere'de görüştükleri heyetlerden birinde yer alan görevlinin aktardığını iddia eden Sifil, bu kişinin kendisine söylediğini iddia ettiği sayıklamalardan şöyle bahsetti:

"İngiltere'ye gittik. Eğitim işleriyle kim ilgilenir, araştırdık. Çok kıdemli, yaşlıca bir profesörü söyledi herkes. Gittik. 'Size ideal eğitim ortamını anlatayım ister misiniz?' dedi. Tabii efendim, dedik. Dedi ki 'Bunca yıllık çalışmalarımın bana öğrettiği neticeyi size söyleyeceğim: İdeal bir eğitim, çok büyük amfilerde, salonlarda olmaz. Mümkünse 15-20 kişiyi geçmeyecek küçük mekanlarda olmalıdır. Hoca ile talebe göz hizasında bulunmalıdır. Talebe basamak sistemi olmayacak. Mümkünse hoca da talebe de yerde oturacak. Kız öğrenciler ve erkek öğrenciler ayrı ayrı olacak. Sonra, başları kapalı olacak.' Kızların da erkeklerin de... 'Araştırmalarımız bize onu gösterdi ki insan beyni belli bir sıcaklığa ulaşıp onu muhafaza edince ideal çalışır."