Haberler
Giriş Tarihi : 08-04-2021 21:03   Güncelleme : 08-04-2021 21:03

Devlet Memuru Değil, Partizan: Sözde Öğretmen, Öğrencilere Rabia İşareti Yaptırdı

Kocaeli'nin Başiskele ilçesindeki Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi'nin müdürü Musa Kurt, öğrencilerine AKP’nin siyasî simgesi olan "Rabia işareti" yaptırarak çektirdiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşınca tepki gördü. CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman ise sözde öğretmenin, kanunları ihlal ettiğini belirterek memurluktan çıkarılması gerektiğini söyledi.

Devlet Memuru Değil, Partizan: Sözde Öğretmen, Öğrencilere Rabia İşareti Yaptırdı

Öğrencilere "Rabia işareti" yaptıran sözde öğretmenin memurluktan çıkarılması gerektiğini vurgulayan CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, “Geçtiğimiz günlerde, ilçemizde bulunan ve proje okul olarak devletimizin tüm imkanlarıyla donatılan Servetiye Cephesi Anadolu Lisesi'nde müdürlük koltuğunda oturan Musa Kurt'un, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ülkemizde kamu görevlilerinin ve özellikle gençlerimize ışık olacak öğretmenlerimizin getirilmek istendiği durumu göstermiştir” dedi.

Okullar, Siyasî Partilerin Arka Bahçesi Hâline Getirilemez

"Devlet Memurları Kanunu'ndaki hükmü, açıkça ihlal eden bu haddini bilmez kişi hakkında derhal yasal işlemlerin yapılmasını ve böylece kanun gereği devlet memurluğundan çıkartılmasını talep ediyoruz” diyen Anıl Acurman, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu işlemlerin takipçisi olacağımızı da ihtar ediyoruz. Bundan sonra, bu cüreti göstererek genç kardeşlerimizi siyasî görüşlerine alet edecek tüm zihinlerin karşısında bizi bulacağını; okulların, siyasî partilerin arka bahçesi hâline getirilmesine müsaade etmeyeceğimizi, başta Başiskele'de yaşayan komşularımıza ve tüm kamuoyuna duyuruyoruz."