Haberler
Giriş Tarihi : 13-10-2021 11:02   Güncelleme : 13-10-2021 15:45

Devlet Şehit Babasına 144 Bin Liralık Fatura Çıkardı

Aziz vatan için oğlunu feda eden Musa Dündar'ın hem emekli maaşına hem de şehit yakını maaşına haciz getirildi.

Devlet Şehit Babasına 144 Bin Liralık Fatura Çıkardı

Komando er Sinan Dündar, 2012 yılında Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesinde Kürtçü teröristlerin yaptığı havan topu saldırısında, tam da 1 yaşına basan oğlunun doğum gününde şehit olmuştu.

Dündar'ın şehadeti sonrasında babası Musa Dündar'a kamuda iş hakkı tanınmıştı. Ancak Musa Dündar'a hem emekli olup hem çalıştığı için "haksız kazanç" gerekçesiyle 144 bin lira borç tahakkuk ettirildi.

4 yıl boyunca Orman Müdürlüğü'nde işçi olarak çalışan Dündar'a 2017 yılında SGK'dan gelen tebligatta, bu süreçte çalışırken aldığı tüm maaşı faiziyle ödemesi isteniyordu.

Musa'yı emekli olduğu halde kamuda işe alarak yaptığı hatayı yıllar sonra fark eden devlet, şehit babasının çalışarak kazandığı tüm parayı geri ödemesini istedi.

Edehaber'e konuşan şehit babası Musa Dündar, "2012 senesinde oğlum şehit oldu. Emekli olduğum halde hiç kimse bana bir şey söylemdi. Haksız kazanç sağladın diyorlar. Ben haksız kazanç nasıl sağladım. 25 sene hizmet etmişim devletime, emekli olmuşum. Bana 150 bin lira borç çıkarttılar. Bizi perişan ettiler" ifadelerini kullandı.

Sinan Dündar şehit olduğunda 1 yaşına yeni basan oğlu Ömer Dündar, babasını evlerinin penceresinden el sallayarak uğurlamış, o anlar hafızalar kazınmıştı.

Dün 1 yaşına basan Ömer bugün şehit babasını uğurladı