Haberler
Giriş Tarihi : 08-10-2020 14:28   Güncelleme : 08-10-2020 14:28

Doğumdan Çıkan Karısını Bıçaklayan Kocaya 18.5 Yıl Ceza

Gaziantep'te yaşayan Güldane Yırtıcı, doğum yaptığı hastane odasında kocası tarafından bıçaklandı. Yeni doğum yapmış kadına şiddet uygulayıp bıçaklayan Ahmet Yırtıcı, 18.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Doğumdan Çıkan Karısını Bıçaklayan Kocaya 18.5 Yıl Ceza

Gaziantep'te yaşayan Güldane Yırtıcı (28) adlı kadın, üçüncü çocuğuna hamile olduğu sırada sık sık anlaşmazlık yaşadığı ve şiddet gördüğü eşinden ayrılarak baba evine döndü. 25 Ağustos 2019 tarihinde, Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'nde bir erkek bebek dünyaya getiren Yırtıcı,  bu sırada hastaneye ziyarete gelen kocası Ahmet Yırtıcı (35), tarafından şiddet görmüş ve bıçakla kolundan ve yüzünden yaralanmıştı. Kadının çığlıklarını duyan polisler tarafından gözaltına alınan Ahmet Yırtıcı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

'Öldürme Kastım Yoktu' Dedi

Hakkında 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan Gaziantep 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılan Ahmet Yırtıcı, dün son kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılan Ahmet Yırtıcı, hastaneye eşini öldürmeye değil, yuvasını kurtarmaya gittiğini iddia etti. Eşini öldürmek istemesi halinde yanında silah bulunduracağını öne süren Yırtıcı, "Hastanede bana ağza alınmayacak sözler söyledi. Bunun üzerine tartıştık ve olay meydana geldi. Ama asla öldürme kastım yoktu" şeklinde ifade verdi.

Pişmanlık İndirimi Uygulanmadı

Mahkeme heyeti, sanığın samimi bir pişmanlık duymadığı için cezada herhangi bir indirim uygulamazken olay gününe ait kamera kayıtları, doktor raporları, tanık ve müşteki beyanları doğrultusunda, sanığı 'yeni doğum yapmış savunmasız bir durumda olan eşe kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 18.5 yıl hapis cezasına çarptırdı.