Haberler
Giriş Tarihi : 21-11-2020 21:29   Güncelleme : 21-11-2020 21:29

Donald Trump'ın Oğlu Çin Virüsüne Yakalandı

Donald Trump'ın büyük oğlu Trump JR.'ın Covid-19 testi pozitif çıktı.

Donald Trump'ın Oğlu Çin Virüsüne Yakalandı

ABD Başkanı Donald Trump’ın en büyük oğlu Donald Trump Jr.’ın Covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Trump JR.’ın sözcüsü tarafından yapılan açıklamada Trump JR.'ın bu hafta başında pozitif çıktığı ve hastalığı şu ana kadar “tamamen asemptomatik” geçirdiğini belirtildi.

Sözcü, 42 yaşındaki oğul Trump’ın Çin virüsü salgınıyla ilgili tüm tıbbi tavsiyelere uyduğunu, test sonucundan bu yana kendisini karantinaya aldığını kaydetti.

Bu arada Başkan Trump’ın kişisel avukatı Rudy Giuliani’nin oğlu Andrew Giuliani’nin de koronavirüs testinin pozitif çıktığı bildirildi.

Trump Jr., Başkan Trump’ın ailesi içinde Corona’ya yakalanan üyelerin sonuncusu oldu. Daha önce de Başkan Trump, eşi Melania Trump, oğulları Barron ve Trump Jr.’ın kız arkadaşı Kimberly Guilfoyle’un Covid-19 testleri pozitif çıkmıştı.

ABD’de son haftalarda virüsün yayılma hızında büyük bir sıçrama gözlenirken, hem günlük vaka hem de can kayıpları sayısında rekor üstüne rekor kırılıyor. Günlük vaka sayısı 200 bine yaklaşırken, ülkedeki toplam vaka sayısı da 2 milyona dayandı. ABD ayrıca, 254 binin üzerinde can kaybıyla dünyada Corona en fazla ölümün yaşandığı ülke konumunda.